Skocz do zawartości

Dziś w TV o ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH !!!!!!!!!


Sebastian p

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś możliwość nagrania tych programów? Od siebie dodam, że dziś o 22:20 na TV Polonia bedzie leciał dokument o Młocie" - normalnie wysyp, jak była posucha przez długi czas, to teraz człowiek nie nadąża z oglądaniem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian napisal :Walczyli samotnie w lasach, bez nadziei na zwycięstwo, wierni ideałom wolnej i rządzonej przez demokratycznie wybrane władze Polsce." ale oprocz tego napadali sklepy GS ,czesto niewinnych ,zbyt bogatych chlopow ,na podstawie plotek ,zabijali listonoszy ,soltysow ( czyli urzednikow panstowyc ) O tym tych akcjach zbrojnych tez w tych filmach wspomna ? Tu na podlasiu tak walczyli bohaterzy w latach 50 -tych nie wiem ,jak na rzeszowszczyznie ,ale pewnie podobnie ,bo za cos trzeba zyc w lesie ,szkoda ze nie mowi sie o takich akcjach zbrojnego podziemia ...


pzdr pik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po propagandzie lewicy mamy propagande prawicy. Idealizowanie bandytyzmu i róznorakich watazków stało sie modne (ba, popierane przez władze i kościół) a ponadto łatwo przyswajalne, przez młodziez, która w te bajki szczerze uwierzyła i gotowa jest bronić legend opartych na kłamstwach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kim lub czym były GS-y", kto zasiadał w zarządach czy prowadził w/w, ......pewnie raczej przychylni władzy ludowej, bo innym nieokreślonym lub podejrzanym politycznie raczej nie pozwalano.......choć na rzeszowszczyźnie byli tacy i tacy, często (ci lepsi), mogli liczyć na niewymuszony prowiant przychylnej ludności, ustrielić" sobie sarenkę lub :) GS-y :)

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKMS, a wtedy??????????. Wolność słowa, poglądów, niezależne wybory, prawo" narzucone ze wschodu, czyli byle pretekst i paka lub gorzej, rugowanie rolników (polska wersja kołchozów))- czyż to nie jest napad rabunkowy? Swoją drogą na wojnie (lub tuż po) jak to na wojnie, ochrona sarenek -przyrody jest oczywiście priorytetem... hmmmm, chyba nie te czasy, by cokolwiek porównywać.

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po propagandzie lewicy mamy propagande prawicy" - na prawdę nie widzisz różnicy? Wydaje Ci się, że 20 lat temu mógłbyś głosić publicznie poglądy sprzeczne z komunistyczną propagandą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tżeba dodać że często czerwoni przebierali sie za partyzantów podziemia Niepodległościowego atakowali na bezbroną ludność i kradli inwentaż zostawiali pokwitowania fałszywe że zrobił to odział partyzantki niepodległościowej nawet pisano o tym w gazetach też krążyła bandy rabusiów wtedy ktuży kradli co popadło ale nie byli związani w żaden sposób z partyzantką !!!!!!
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeba dodać że często czerwoni przebierali sie za partyzantów podziemia Niepodległościowego atakowali na bezbroną ludność i kradli inwentaż zostawiali pokwitowania fałszywe że zrobił to odział partyzantki niepodległościowej"

A jak często? Podaj moze jakieś przykłady.
Zdecydowanie częściej" robiły to autentyczne oddziały tzw. partyzantki niepodległosciowej" (lub zwykłe bandy przestepcze) niż przebierańcy. Szczególnie po 1946 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te AKMS a ty potrafisz podać przykład że tak nie było,czy może raczej nazwiesz mnie aplutym karłem reakcji",acha według ciebie mieli normalnie żyć po wojnie,wyjść z lasu i skończyć jak ci w Katyniu.No dwadziescia lat temu co prawda nikt nie jechał na sybir ale jeszcze można było dostać pałą w potylicę,20-lat temu komuna chyliła się ku upadkowi no ale wcześniej to PZPR mogło się pochwalić takimi datami (Poznań-28-29.06.1956r) (Kraków 8.03.1968)(w 1968 Ludowe Wojsko Polskie pojechało do Czechosłowacji walczyć z bandytami ?)( Gdańsk 17.12.1970)( Bydgoszcz 1981)i wreszcie ( 13.12.1981 tu dopiero komuna popisała się walką z bandytami ")
Najlepszym dowodem ,że LWP i KBW przebierała się za oddziały partyzantki wolnościowej w czasach powojennych jest ich późniejsza bezwzględność wobec jakiegokolwiek przejawu myśli wolnościowej.

Zwróć uwage na zagadkową śmierć gen.Waltera" , czy aby UB mu w tym troszkę nie pomogło?

PS . Niejestem pieniaczem ale denerwuje mnie ignorancja historyczna i gdy czytam coś takiego to mi się krew w żyłach gotuje być może dlatego ,że miałem w swojej rodzinie kilku WIN-owców i dzięki temu wiem jak to było naprawde .Przecież część żołnierzy ( oficerów) partyzantki wolnościowej to byli powstańcy z Warszawy i należy im się szacunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowóz do twojej wiadomości jestem całkowicie apolityczny nie stoję ani po lewej ani po prawej stronie patrzę na wszystko z punktu widzenia zwykłego zjadacza chleba (szanuję zarówno LWP np.za męstwo pod Mirosławcem jak i Kurasia-Ogień"- za walkę do końca).Zarzucasz mi brak podstawowej znajomości historii cóż masz do tego prawo to wolny kraj.

Swoją drogą jak można stwierdzić brak podstawowej znajomości historii"u kogoś z kim się nie miało okazji nawiązać jakiejkolwiek konwersacji.Czy mam Ci np.zarzucić brak podstawowej znajomości gramatyki z powodu błędu jaki popełniłeś pisząc Lubuszanin z małej litery czy zrobiłeś to z powodu braku szacunku do osoby której nie znasz .

Pozdrawiam

Lubuszanin :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jb, najlepszym przykładem sa chociazby filmy Barei. Do dzis ludzie zastanawiaja sie, jakim cudem przeszły cenzure.

2.Lubuszanin, tak, znam bardzo wiele przypadków mordowania cywili przez lesnych" po 1944. Mam sporo literatury na ten temat.
Co do Waltera" to bardziej NKWD niz UB-ale zgadzam sie, ktos mu pomógł.
Akurat Ogień" to zły przykład bo na Podhalu wzbudza wiecej nienawisci niz miłości. I wcale sie nie dziwie...

Najlepszym dowodem ,że LWP i KBW przebierała się za oddziały partyzantki wolnościowej w czasach powojennych jest ich późniejsza bezwzględność wobec jakiegokolwiek przejawu myśli wolnościowej."

A co ma piernik do wiatraka??????
(np. Najlepszym dowodem ,że oddziały partyzantki wolnościowej przebierały sie za LWP i KBW w czasach powojennych jest ich późniejsza bezwzględność wobec jakiegokolwiek przejawu PRL-u).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy Barei... kabaret Tej... przeszły cenzurę bo miały przejść - takie igrzyska zamiast chleba.
Żeby nie było zupełnie OT - piszesz, że masz sporo literatury na ten temat". I nie było tam nic o przebierańcach? To znaczy, że albo czytałeś wybiórczo, albo Twoja literatura pochodzi sprzed 1989 - czyli nadaje się... na makulaturę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo Twoja literatura pochodzi sprzed 1989 - czyli nadaje się... na makulaturę."

Heh, na makulature to nadaje sie świeta" literatura z okresu po 1989. Taka sama propaganda tylko inne skróty i nazwiska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama propaganda..." A skąd Ci to przyszło do głowy? Po 1989 roku mamy książki dobre i kiepskie - to jasne. Natomiast przed 1989 absolutnie wszystkie publikacje przechodziły przez cenzurę i z tego powodu nie są one po prostu wiarygodne. Szczególnie że mówimy o drażliwym temacie, wyjątkowo niewygodnym dla komunistów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam takie polemiki to wydaje mi się ze coraz bardziej zbliżamy się poziomem do komentarzy pod notkami politycznymi onetu albo wirtualnej ... oczywiście lepiej byłoby żeby krajowi nie przydażyło się ostatnie pięćdziesiąt lat komuny i psełdo komuny ale skoro już się przydażyło to trzeba to zaakceptować z całym dobram inwentarza, czyli dzisiejszym przysłowiowym parszywym lewactwem" (bez obrazy, to nie inwektywa tylko swego rodzaju zbitka charakterystyczna i pleonazm językowy) ... ludzie wyedukowani w zeszłej epoce zawsze będą myśleć w jeden słuszny sposób i interpretować historię najnowszą w swoją jedynie prawdziwą modłe, typu oficerowie z ostaszkowa uciekli do mandżurii lub win był organizacją zbrodniczą ...

racja, i ak i win'owi zdażały się wpadki z mordowaniem niewinnych, częściej jednak mieliśmy do czynienia z ludzmi podszywającymi sie pod zołnierzy ak - zapytacie kto sie podszywał? - oczywiście głównie zwykli bandyci ale również, zwłaszcza gdy było to do czegoś potrzebne, żołnierz ub i funkcjonariusze milicji ... w ipeenie znajduje sie cała masa dowodów na to, z czasem będziemy sie o tym stopniowo dowiadywać ... ktoś zapyta (jak we wcześniejszych postach) dlaczego dopiero teraz i dlaczego taki wysyp - chodzi o dokumenty historyczne o zapomnianych" narodowych bohaterach - otóż znów wracamy do sedna sprawy i owego parszywego lewactwa" ... po 89' próbowano zamieść wszystko pod dywan i wmówić nam, że zaczynamy od nowa utożsamiając to owe" od zera, a jak wszyscy wiedzą naród bez przeszłości, to naród bez przyszłości ... w tym miejscu, z naciskiem na dobrze" należy stwierdzić: dobrze sie dzieje że w końcu pokazuje sie prawdziwą historę i odkłamuje wieki indoktrynacji, typu 17 września weszli żeby zabezpieczyć ludność białoruską i ukraińską ...

tu z całą pewnością lewackie orzyce" sie odezwą: prawicowiec (może nawet skrajny, na wzór przedwojennych narodowych socjalistów w rajchu vide erika) i na dodatek jeszcze pisowiec" (tego mi jeszcze brakuje w poprzedzajacych mój postach), otóż nie !!! po prostu historyk hobbysta (nawiasem mówiąc dość mocno związany towarzysko z kilkoma historykami ipn) dość dobrze poinformowany ... ktoś powie: pożyj jeszcze chłopie, nie żyłeś w tamtych czasach to g...o wiesz, gdy tymczasem najtrafniejsze interpretacje dziejów od wieków to interpretacje ludzi nie związanych z danym czasokresem, potrafiących spojrzeć chłodnym okiem" ...

a teraz najważniejsze: bardzo dobrze, że w końcu lansuje się prawdziwą wersję historii (czasami troche i straszno i śmieszno patrzeć na pewne przerysowania no ale......) a nie czyjeś jedynie słuszne interpretacje i wynaturzenia !!! oczywiście były i napady na przysłowiowe gieesy ale były to wypadki sporadyczne żeby nie powiedzieć śladowe ... ciągłe przytaczanie przez niektórych ludzi czarnych i mniej popularnych kart z historii win'u i ak przypomina mi przysłowiowe wyrzucanie kosza lub może raczej kontenera jabłek przez jednego zgniłka ...

do moich lewicowych adwersarzy, bo do tego się sprowadza moja polemika są trzy ewentualności: jesteście niedouczeni, zmanipulowani albo celowo próbujecie wprowadzać ludzi w błąd głosząc swoje poglądy, ot co ...
dowodem na niezwykłą siłe i chęć do manipulacji, nawet po 89' niech będzie pewien fakt: w połowie lat dziewięćdziesiątych ze sprzedaży w ostatniej chwili został wycofany cały nakład pewnego dziennika (kto jest w temacie ten będzie znał tytuł tych łamów) w którym z okazji rocznicy pewnego powstania w największym polskim mieście notabene będącym stolicą, powstanie to nazwane zostało II powstaniem warszawskim, co było swego rodzaju próbą deprecjacji historycznej powstania warszawskiego w stosunku do wsześniejszego powstania ... kto wie czy gdyby nie bystry umysł i konsekwencja w uporze jednego z członków rady nadzorczej dziś dzieci w polskich szkołach nie uczyłyby się o drugim powstaniu warszawskim - identycznie jest z winem - ktoś gdzieś kiedyś coś powiedział, a dziś bezmyślnie się go cytuje uogólniając przy tym co nie miara ...

na koniec: z takimi poglądami nie ma co polemizować (pisząc ten post robię wyjątek i niemalże postępuje wbrew sobie), bo to syndrom dziada i obrazu" jak mówią fizycy - tłumaczysz, uczysz, opisujesz a dziad i tak nie wie co na obrazie ...

PS. co do filmu barei, to kilka pytań do tych dla których nie istniała cenzura: dlaczego jest taki krótki? dlaczego 12 lat przeleżał na półkach? dlaczego w końcu jak już pozwolili go oglądać wyswietlany był, a właściwie istniał w repertuarach bardzo nielicznych kin??? aaaaaaa i smoleń też nie siedział za teja tylko za przejście na czerwonym świetle ... poza tym to była niesłychana wolność można było myśleć co tylko się chciało ale spróbowałbyś o tym komuś powiedzieć.

pozdro ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz najważniejsze: bardzo dobrze, że w końcu lansuje się prawdziwą wersję historii"

Pozwole sobie skomentowac tylko ten fragment z tak długiego ale jakże ciekawego postu kol.Miksona.
A po czym poznać te prawdziwa" historie od tej zakłamanej"??? Dlaczego mam wierzyć, że obecne materiały to świętość" a te sprzed 1989 to propaganda??? Takie najprostsze pytanie...
Ps. Obserwujac pis, lpr czy rydzyka nabieram przekonania , ze propaganda tzw. IV RP (nota bene tylko z nazwy, bo wciąz mamy III) bije na glowe propagande PRL...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam wierzyć, że obecne materiały to "świętość a te sprzed 1989 to propaganda???"

Dlatego, że przed 1989 rokiem absolutnie wszystkie publikacje były cenzurowane. Cenzura natomiast okrajała teksty według wytycznych siły przewodniej". Co to była siła przewodnia to powinieneś wiedzieć. Dodatkowo, nieprawomyślni historycy po prostu nie mogli publikować nic i nigdzie. Wtedy nie było prywatnych wydawnictw tylko państwowe, kontrolowane całkowicie przez państwo czyli PZPR. Piszę to trzeci raz, jaśniej już się nie da.

P.S.
Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie obecne wydawnictwa są idealne czy też święte" jak to piszesz, podkreślając tym samym, że Twój pogląd na sprawę nie wynika bynajmniej z troski o rzetelność historyczną. Mamy teraz książki lepsze i gorsze, możesz sobie wybrać - to jest zupełnie normalna sytuacja.

P.P.S.
Komentarze o PiS i Rydzyku sobie daruj. Nie o tym mowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jb, nie rozsmieszaj mnie... nagle okazuje sie, że 45 lat pisano same kłamstwa a po 1989 nagle olsniło wszystkich i pisza juz tylko prawde i sama prawde :D
Teraz publikuje sie wszystko (nawt najwieksze kłamstwa, brednie i głupoty) o ile szkaluja PRL. To jest obecna siła przewodnia". Co to była siła przewodnia to powinieneś wiedzieć :)

Mamy teraz książki lepsze i gorsze, możesz sobie wybrać - to jest zupełnie normalna sytuacja."
Masz racje, mamy książki piszace o czerwonych mordercach" i czerwonych bandytach". Moge sobie wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie