Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lemeryt

CKM wz. 30 - przybory.

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do dyskusji na temat oprzyżądowania związanego z CKM wz. 30. intwresują mnie zdjęcia oraz wszelkie informacje dotyczące podstaw, wodników, przyborników, skrzynek amunicyjnych, celowników do strzelań przeciwlotniczych etc.
Zacznijmy od przyborników ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rysunek przybornika do CKM wz. 33, nie jest to, to samo ale widać pewne podobieństwa. Źródło:
Popiel A.,Uzbrojenie lotnictwa polskiego
1918-1939,Warszawa 1991

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten już swoje przeszedł, w środku była drewniana wkładka z frezowaniami na przybory, czy ktoś ma zdjęcia takiej wkładki? Z jakiego drewna była wykonana ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zatrzask. Były dwie sztuki ten leżał na wierzchu, do drugiego niestety ktoś włożył granat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Środek. Część przyborów udało mi się znaleźć. Czy ktoś wie co dokładnie było w środku? Mile widziane zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otwarta wewnętrzna skzynka. Kto produkował takie przyborniki, i jak były sygnowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zachęcam do dyskusji, ciąg dalszy nastąpi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fotografie ze wszystkich stron i rysunki narzedzi sa w instrukcji. Jak komus do szczescia potrzebne chetnie przesle skany na priva. Umieszczanie na forum przy limitach objetosciowych bedzie raczej bezuzyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam. Trochę nie w temacie - jaką szerokość miała taśma parciana do 30? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dominiczeq, pytanie jak najbardziej w temacie. Niestety ja nie znam na nie odpowiedzi. Może ktoś inny na nie odpowie mile widziane zdjęcia.
Dodaję zdjęcia przyżadów celowniczych do strzelań przeciwlotniczych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki za skany Gebhardt.Bardzo się przydały.
Na zdjęciu wyciągacze urwanych łusek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Interesuje mnie wszystko co było związane z CKM wz. 30. Może trochę pechowo zatytułowałem ten wątek. Taśmy, wodniki, podstawy, skrzynki amunicyjne, zdjęcia archiwalne ....etc etc. Jeśli tylko możesz to wklej zdjęcia. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie