Skocz do zawartości

Gdzie jest to cudo?


jaca2003

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam się, że przestałem rozumieć o co tu chodzi. Czyżby sugestia, że sprzedano również 421??? Mam nadzieję, że to tylko niepoważne plotki!
A co do historii tych transporterów, to pierwszego wydobyto [tego z częściowo rozszabrowanym przedziałem desantowym] 27 września 1988 roku i w następnym roku sprzedano szkole kadetów w Hamburgu za 40 tyś. marek [kwota olbrzymia jak na tamte czasy, ale i tak dla Niemców bardzo okazyjna, bo był wart dużo wiecej - pieniądze wg. wyjaśnień ówczesnych władz MWP poszły na remont instalacji elektrycznej].
Drugiego, czyli tą aszą" 421 WH 1785099 wydobyto 31 marca 1989 roku i podobno ma się bardzo dobrze w jednej z kazamat Fortu Czerniakowskiego.
Ale na tym nie koniec fantów z okolic Brzostówki, bo pięć lat później wydobyto tam pozostałości po trzecim transporterze.
Ale i na tym nie koniec, bo w połowie lat 90-tych MWP planowało wydobyć z Pilicy właśnie w Brzostówce jakiś [jaki?] niemiecki czołg! Tyle, że to historia na nowy wątek.

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie fotki
z fusów wywróżyłem - bo nie moja działka...
Brzóstówka
jesień 88

nie 421
421 na wiosnę...


Hamburg
40 000 DM

a fotek innych zwierzaków stamtąd nie macie...

Zbyszek722 i jaca2003 Wy to chyba te same filmy oglądacie :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film za zł na Stadionie Dziesieciolecia u takiego jakiegos żółtego(jakby nie nasz?).Jest tam Pantera z Czarnej Nidy , transporter i jeszcze jakiś silnik.W przyszłym tygodniu ma żółty mie coś nowego.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Yoony, bardzo być może że to są te pozostałości, ale pewności nie mam, bo jak błyskotliwie zauważył Huk 100, opieram się na Małe monografie" Nr 7 [mam gdzieś na ten temat jeszcze jakieś wycinki, ale w stosie makulatury ich teraz nie odnajdę]. Pozostaje mi zacytować za Monografiami: Są wśród nich dwa odcinki gąsienicy liczące 35 ogniw [z zachowanymi nakładkami z gumy i fabrycznymi oznakowaniami], osłona pancerna MG [z kompletnym uchwytem do karabinu], dolna część skrzyni pod siedzeniem w przedziale desantowym, oraz mała skrzynka narzędziowa", oprócz ma się rozumieć jakiś elementów konstrukcji samego transportera.

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie