Skocz do zawartości

ogniomistrz kaleń


szwed

Rekomendowane odpowiedzi

Zaeży kto kogo uważa za polską ludność, jeśli to mieli być milicjanci i ubecy to taką polską ludność" sam bym chętnie terroryzował.
Organizacja WIN walczyła z sowiecką okupacją a w tym filmie przedstawiona jest jako banda współpracująca z UPA i Werwolfem. Typowa propagandówa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomówmy lepiej o filmie ,czy propaganda czy nie to fajnie się go oglądało .Te opuszczone cerkwie i wsie , do dzisiaj są po nich ślady a pod nimi pewnie nie jeden arsenalik .Nie wszystko przecież odkryto .A tak nawiasem to Gołas musiał mieć straszną krzepę , te sceny nie były kręcone na sztucznym śniegu ,jak szedł w koszuli boso po strumieniu to byłem pełen podziwu , który aktor by się dzisiaj zgodził na takie zdjęcia .Pozdro ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że film bardzo dobry. Oczywiście przyczepić się można i powinno do propagandy, ale jako film o zwykłym człowieku -żołnierzu uwikłanym przez los w splot nieszczęśliwych w końcu dla niego zdarzeń to naprawdę niezły obraz.
Kaleń grany przez Gołasa, to żaden bohater. To żołnierz, który chce przeżyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wspomniec dzisiejsze produkcje m- jak mydlo i taki syf.
Film ciekawy, dobrze zrobiony, obsadzony dobrymi aktorami.
Madremu nie trzeba tlumaczyc historii- jak go bedzie ciekawila to znajdzie materialy - glupiemu nie warto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym bardzo dobra obsada aktorska.
Ciekawostka - niemieckiego erkaemistę Heinza - tego, który strzela z diegtiariewa pod nogi żołnierzy przy polu minowym gra były żołnierz Parasola" i autor piosenki Dorota"
Pan Jerzy Dargiel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka filmów do których każdy z nas pewnie chętnie wraca .Wilcze echa ,Ogniomistrz Kaleń ,Jarzębina czerwona , itd. I krew mnie zalewa jak widzę tą Polską dzisiejszą kinematografie jak produkuje same gnioty .Człowiek już po 15 minutach takiego filmu [byłem ostatnio na świadku koronnym]żałuje że wydał kasę na bilet .A gdzie te filmy o wspaniałych epizodach z września 1939, nawet i o 1945 można przecież pokazać w końcu trochę prawdy o tamtych latach ,scenariusze są przecież gotowe napisało je życie .Ale lepiej nakręcić kolejny gniot z Lindą lub Pazurą bo głupi naród to kupi.Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jak dla mnie książka ma lepszy klimat. Film ten nie ustępuje w żaden sposób innym obrazom wojennym. gołas to świetny aktor a i temat bardzo ciekawy. Kocham Bieszczady i troche mi brakuje tego klimatu z Kalenia.." i Wilczych Ech". Pustych dzikich i tajemniczych Bieszczad z ich różnorodnościa kulturową.
Mój sąsiad został zmobilizowany po wojnie i brał jako młody chłopak w walkach w Bieszczadach. Jak go pytałem kiedyś powiedział że z traumy jakiej dostarczyła mu andy" nie wygrzebał się nigdy. Pozytywny gość, nie załamał się jak usłyszał że mają zabierać emerytury takim jak on. No ale to nie na temat. W scenie na pościgu za działem Polacy wyglądają całkiem niexle- bojowo. nigdy tak o naszych nie myślałem ale te rogatywki i krótkie płaszcze... dużo lepiej niz Niemcy cz Rosjanie w tych szynelach.
A co do naszej kinepatografi to taich fimów już nie będzie bo kto miałby je reżyserować i kim obsadzić. Poczekam na Twierdze szyfrów"... a na nasze produkcje to już nie daje się nabrać od Ogniem i mieczem".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie