Skocz do zawartości
  • 0

Co to może być...


w@riat

Pytanie

Napisano
Standardowe pytanie. Co to może być?
Wykopane na lotnisku Krywlany w Białymstoku 20 cm pod ziemią.
Stan wykopkowy taki jak na zdjęciu, opłukane jedynie pod wodą.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Napewno znajdziesz jakiegoś w swojej okolicy(najlepiej siakiś profesor geologi). Jak naprawdę chcesz sprawdzić to prześlij Mu zdjęcia albo pojedz, wysyłki nie polecam. Czynność którą wykonałeś nie daje żadnej pewności i meteoryt" nie powinien być kruchy. Myśle, że to może być odpad odlewniczy i przypominam, że najwyższej jakości stal mieszana jest ze srebrem.
Napisano
Standardowe pytanie. Co to może być?
Wykopane na lotnisku Krywlany w Białymstoku 20 cm pod ziemią.
Stan wykopkowy taki jak na zdjęciu, opłukane jedynie pod wodą.
Napisano
ciekawe, jeżeli jest to kawałek metalu to musiał być poddany niesamowicie wysokiej temperaturze (to wyjaśniało by powstanie bąbli, bo na pewno nie są one efektem utleniania metalu) morze przy wejściu w atmosferę ziemi? Bo w zasadzie gdyby był to kawał metalu wytopiony w jakimś piecu to miał by raczej obłe kształty. Ja obstawiam meteoryt
Napisano
zauważ jeszcze że porowaty jest tylko z jednej strony meteoryty często wyglądają w ten sposób z racji tego że wchodząc w atmosferę tarcie działa na część którą obiekt skierowany jest w stronę ziemi. Powód może być jeszcze jeden, gdy gorący kawałek metalu opuścił już górne warstwy atmosfery i wyhamował nieco, był jeszcze na tyle gorący by przy uderzeniu spodnią częścią w ziemię zmienić kształt, później ostygł i czekał sobie na szczęśliwego znalazcę ;)
Napisano
Przejedz kawałek(ok.1x1 cm) papierem ściernym, najpierw grubym,później coraz cieńszym i wrzuć foto co wyszło a ja powiem ci czy to TO(struktura nie powinna być jednorodna)-. Nadal zastanawia mnie tak dobry stan. Jak wyglądał jak go znalazłeś. Meteoryty żelazne mają czesto w składzie" inne metale, przeważnie nikiel.
Napisano
myślałem że to nóż??


[poprzedni post usunięty na prosbe uzytkownika]


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Bocian 10:59 25-02-2008
Napisano
Nikiel a także iryd i wiele więcej, i stąd może brak korozji, nikiel nie koroduje i trudno się ściera, a iryd to metal występujący w skorupie ziemskiej w ilościach śladowych, jego źródło to głownie meteoryty.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie