Skocz do zawartości

Dywizjon 303 - 60 rocznica rozformowania.


U311

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, kolega U-311 to chory czy z milicji"? Wyszukuje takie kwiaty" i zaraz po oczach, a ja sobie myślę, że dopoki ktoś ma w pamięci naszych lotników, marynarzy, żolnierzy wojsk lądowych i powie o tym chociaż jednemu młodemu człowiekowi to już wiecej niż pomniki, które mają to do siebie, że srają na nie ptaki. Pamięć jest najważniejsza, a nie kamienne bałwany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Forum jest po to by wymieniać informacje, ciekawostki, nowe tytuły książkowe oraz akcentować ważne wydarzenia historyczne.
Zaczynając ten wątek chciałem przypomnieć o tej dacie i związanych z nią ludziach.
A to co pisze Kol. Dunczyk" pamięć ludzi młodych to ciut zamało :0( Trzeba jeszcze mieć odpowiednie instrumenty do kultywowania takiej pamięci(pieniądze i władzę).
A pamięć u tych na których powołuje się w swoim poście Kol. Dunczyk" jest coraz słabsza a wręcz śmiało mogę napisac że zerowa. A mam tego przykłady ze szkół w których pracuję i rozmawiam z uczniami(gimnazjum i ogólniak).
A co do wypowiedzi Kol.Dunczyka" co do pomnika poległych lotników ufundoawnego za pieniądze weteranów to bez komentarza. Każdy kto zapozna się z tym wątkiem sam sobie wyrobi odpowiednie zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego U311, skoro szczycisz się tym, że nauczasz to masz przed sobą masę pracy, skoro wg. ciebie świadomośc jest zerowa...to do dzieła chłopie, uswiadamiaj. Masz powiadasz chęć przypominania o rocznicach, o wydarzeniach, brawo, ale mam wrażenie, że czytelnikom tego forum nie potrzeba aż tak mocno, natomiast bardzo zapraszam do molestowania rządzących, na pewno im się to przyda. Chylę czoło przed Twoim patriotyzmem - mam tu na myśli oczywiście uczucia wobec polskiej racji stanu. To było oficjalne oświoadczenie, żeby nie było okazji do spekulacji po co z Tobą polemizuję, ale wybacz zgadzam się z jednym moim znajomym, z którym czytalismy wspólnie Twoje posty, charakteryzujesz się gorliwością neofity. Natomiast co do stwierdzenia, że pamięc młodych to trochę za mało to chcę Ci powiedzieć, że bez niej te pomniki skruszeją na wietrze jeśli nie będzie miał ich kto pielęgnować, mozna wywalić czapkę pieniędzyu na ich postawienie i.... bez zmiany warty przy nim pozostaną tylko ptaki. Nie oburzaj się tak święcie bo pomnik nawet jak największą ideę upamiętniający to tylko kamień lub odlew w metalu jeśli nie stoi za nim właśnie pamięć i chęć utrzymania świadomości. Weterani upamiętnali swoich towarzyszy broni, swoje czyny i słusznie, tyle, że już nie mają siły ani zdrowia trwać przy tym dziele, przykłady są aż nadto ewidentne, w tym miejscu rola następnych pokoleń. Są wśród uczestników tego forum tacy (nawet przedstawiciele nauczycielskich profesji), którzy coś w tej sprawie robią i tacy co zakładają coraz to nowe posty. To tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pokazali, fakt ok. 20 do 25 sekund i tyle :0)
A ilu żyjących wojaków tej lotniczej jednostki zaproszono do Belwederu, odznaczono czy podniesiono im emerytury lub udzielono z rezerw rządowych jednorazowych zapomóg.
Jak w latach 90 obniżono o połowę dodatek kombatancki tak trwa to do chwili obecnej.
Uderzyło to w portfele wszystkich wojaków którzy walczyli w II Wojnie z wrogiem(PSZ na Zachodzie, LWP, partyzantów PPP i wszystkich innych którym przysługiwał ten dodatek).
A dla tego że dziadki nie pojadą do Warszawy manifestować pod URM i robić zadymę z Policją, jeszcze parę lat a problem z weteranami rozwiąże się naturalnie.
Teraz w tym kraju liczą się inni bohaterowie o których mowa w radiu i tv od 13 grudnia.
Tych z II Wojny coraz bardziej spycha się do lamusa historii, fakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPIERAM kolega U311 ma racje wszyscy interesują sie obecnymi bohaterami zapominając o tych kórzy nie mają siły rozdzierać się do kamery jaki to on pokrzywdzony.Nie chcę negować nikogo bo WSZYSTKIM należy się szacunek ale zaznaczam WSZYSTKIM. A wracając do młodych to faktycznie niektóre osoby nie mają zielonego pojęcia o historii nawet jak ich uczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie