Skocz do zawartości

Parcina-Szkoła.Szybowcowa-Grodziec


Hornet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 450
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Koenig jeśli to twoja własnośc to masz pocztówkę propagandową LOPP.Drukowano ich wiele i to z różnych szkół szybowcowych, a Goleszów podlegał pod śląską LOPP.Czy pocztówka na odwrocie jest czysta,czy też jest zapisana???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odwrotna strona mnie...zdziwiła i to bardzo.Widziałem wiele pocztówek i sam mam parę w zbiorach(lotniczych i propagandowych z LOPP) ale nie były dwujęzyczne.Tu widzę o ile się nie mylę start Wrony -bis z gum .Traktowałem ją jako naszą...ale tu jest inaczej.Pierwszy raz taką pocztówkę widzę.Proszę forumowiczow znających temat o wypowiedź-bo to bardzo ciekawe...Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie tej karty,pasowało by się skonsultować z kimś zaznajomionym w temacie całości i całostek filatelistycznych z okresu 1939-45.
Foto strony z postu 2011-07-30 17:51:26,to typowa Karta Pocztowa dla terenów Generalnej Guberni o sygnaturze DPO 444 (3,41),karty które ja widziałem drugą stronę miały nie zadrukowane,pozostawione na ewentualną korespondencję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się to wyjaśnić tak - mam b.dużo widokówek dwujęzycznych".
Z przodu ładny widoczek albo scena oraz polski podpis,a z tyłu niemiecki formularz.I tu mamy trzy przypadki :
- grubsze,podejrzane widokówki - kilka z nich rozkleiłem i okazało się,że są sklejone z polskiej,przedwojennej widokówki i niemieckiego formularza pocztowego( niektóre wręcz niezdarnie)
- średniogrube - zawierają obraz drukowny z polskiej,przedwojennej matrycy na papierze o gramaturze 120;tenże obrazek jest również sklejony z formularzem niemieckim
- normalnej grubości - z przodu polski krajobraz itp. podpisany po polsku,a z tyłu nadrukowany formularz

Kartka z Golewszowa to przypadek,gdzie fryce użyli polskiej matrycy sprzed wojny i dokleili formularz.Tak więc widokówka z pewnością przedstawia lot,który odbył się przed wojną w wolnej Polsce.
Zastrzegam - nie jestem zbieraczem ani znawcą tematu,oceniam to,co mam i tak,jak potrafię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo moje pocztowki mają tylko pionową kreskę oddzielającą stronę adresowa od tekstowej.Po stronie adresowej są dwie poziome kreski (na adres).Żadnych podpisów i tekstu. Takie przynajmniej mam ja wydane w przedwojennej Polsce.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie