Skocz do zawartości

Szelki szturmowe WH/SS - pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż zapewne nic szczególnie oryginalnego - już od dłuższego czasu (wątek ten w końcu założyłem prawie rok temu ;) mam konwertowane czechosłowackie szelki z oryginalnymi klamrohakami, dorabianymi D-ringami i wykonaną od podstaw tylną szelką - najtańsze, ale akceptowalne moim zdaniem rozwiązanie.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Cena deliktanie pisząc wyśrubowana, jak za bardzo prostą do wykonania samodzielnie przeróbkę: szelki czeskie, dratwa, gruba igła i nieco enoskóru" + mile widziane haki - wykopki. Myślę, że bardzo zawyżając koszta, taki sam efekt masz za 50 PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że przy rynkowych cenach szelek czeskich, bardziej opłaca się inwestycja w jakieś repliki.com i podobne? btw. nie wiem jak teraz to tam stoi, ale rok temu dałem w Pradze 18 PLN za czeskie szelki do przeróbki. Także jak będziecie w okolicy granicy czeskiej, to zajrzyjcie sobie do Army Shopów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynkowo chodza po 30-40 zł, a haków lamanych za 10 nie kupisz nawet zjedzonych do połowy, do tego wymiana paska tylnego itp :] Ja osobiscie za jakis czas bede sie nastawiał na idealna robiona od podstaw replike szelek w wersji z paskami pomocniczymi spinanymi knopikiem :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to nie podpadnie pod reklamę :(
Szelki kupowałem w Army Shopie na placu targowym Holesovicka Trznice, Hala 17. Mieli też starszy model manierki, ale niestety ten sznurowany (czyli jak chcesz pić z manierki i masz jak dorobić pokrowiec, to OK). Jest też Army Shop przy Anglicka 3 (to jest jakieś 200-500 m od Galerii na końcu Placu Wacława). W samym centrum jest też sklep z autentykami, ale tu ceny są wyższe niż w Polsce na giełdach czy alledrogo. Ogólnie rok temu była taka prawidłowość, że repliki mundurów Sturma w CR są droższe niż w Polsce.
Aha i jeszcze jedno: to są sklepy prowadzone przez hobbystów, więc spokojnie podadzą Ci adresy innych takich przybytków". Co do wyposażenia CSLA, to trafiłem też do sklepu z ichnim demobilem (odpowiednik AMW), ale niestety nie pamiętam, gdzie on jest :( Nie mieli tam akurat nic przydatnego do rekonstrukcji niemieckiej. Kupiłem tam do kolekcji brigadyrkę (czapkę z daszkiem). Mieli też strasznie tanie hełmy vz.53 (dużo taniej niż wz.50 w AMW), ale już nie miałem się z tym jak zabrać, bo pojechałem do Pragi pociągiem ;)

Do Administracji: nie jestem obywatelem czeskim, nie mam rodziny w Pradze, nie prowadzę interesów z Czechami, nie jest to reklama, a raczej skrócona relacja z wizyty w Pradze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie