Skocz do zawartości

Szelki szturmowe WH/SS - pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Popatrz a ja myślałem że mnie nie lubisz... Tak na szybko fotka szelek od Sturma z jednego ze sklepów w UK. Nie są tak dobre jak moje ale lepsze niż nic. Choć osobiście jakbym bardzo chciał to postarałbym się o dwie pary czeskich szelek (jedna na odzyskanie taśm 2,5 cm), parę szelek nylonowych DDR (dla wydłużonych oczek), 2 kaletnicze oczka D o podstawie 2,5 cm, przednie haki łamane, trochę zielonej farby do pomalowania okuć, trochę dratwy i zrobiłbym sobie sam. Ewentualnie jak ktoś chce i podeśle ww. rzeczy to mogę komuś zmajstrować. Ostatnio mam sporo wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do czeskich szelek czuję duża antypatię z powodu szmatławych taśm przednich [naramienna zwykle jest porządna], może tylko takie widziałem. Wiem, że były swego czasu szelki z porządnej party, ale w łapkach ich nie miałem.

Gdybym miał skąd wziąść takie dobre szelki czeskie, to bym se zrobił szeleczki DAK... okucia, czy szycie, to nie problem!

Pytanie czysto techniczne- szelki niemieckie winny być piaskowe, czy oliwkowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vilkaloki - nie wiem do końca czemu tak myslałeś ale co tam ; ) Sturm nie ma jakoś szczęścia do szelek...najpierw te czarne skózane licem do góry teraz te - lepsze ale i tak jakoś mi się nie podobaja...Będę kombinował żeby parte skadś dorwać i uszyć , dzieki za zdjecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor party - od lewej włoska parta wyprodukowana w 1940 roku (wykorzystywana również do produkcji niemieckiego wyposażenia, w tym szelek szturmowych), niemiecka parta wyprodukowana w 1944 roku oraz również niemiecka parta, ale z 1941 roku.

Pozdrawiam
Hindus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach takie głupie gadanie. Ja je tu zamieściłem i dalej obstaję że to produkt Sturma. Jak nie wiesz czyj produkt to skąd wiesz że nie Sturma? Nawiasem źle się przyjrzałeś towarowi w tym sklepie. Żabki parciane do bagnetów i Sturmgepacki też są tam od Sturma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Panzer uroczy jak zwykle... Naprawdę nie dostrzegasz błędu logicznego w tym, co piszesz? To, że wiem, kto ich NIE ROBI, nie musi oznaczać, że wiem, kto je robi... Spotykasz faceta w sklepie. Mówi w języku, którego nie znasz i dziwnie wygląda. Wiesz, że to nie Polak, ale to nie znaczy, że wiesz, jakiej jest narodowości. Nie wiem, jak jeszcze prościej mógłbym Ci to wytłumaczyć.

Co do sklepu, to ani żabki, ani sturmgepacki. Ani te szelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

To ja sie pochwale swoimi szelkami tak przy okazji, zrobiłem je z miesiąc temu ale dopiero przedwczoraj przetestowałem w polu i otrzymały pozytywna opinie kilku osób na żywo więc z czystym sumieniem wrzucam foty.

Szelki robiłem od podstaw, klamroaki to stalowe kopie. Jedyna wada jaką zauważam to fakt że taśmy pomocnicze powinny być węższe, wprawdzie znalazłem parte węższą lecz o zupełnie innym kolorze i innym nieco splocie więc zdecydowałem sie zasosować parte identyczna jednak szerszą żeby całość wyglądała lepiej. Jestem z nich zadowolony stosunkowo, chociaz pare drobiazgów bym może i poprawił ale myśle że nie ma co narzekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie