Jump to content
  • 0

Taki sobie grocik


pawel012

Question

15 answers to this question

Recommended Posts

Jeszcze raz domorosłe mędrki powtarzam że przedmiot na 90% jest średniowieczny. To po pierwsze. Po drugie pod adresem Ostoi- jestem archeologiem. Nie jest to na pewno kawałek bezwartościowego złomu" tylko grot oszczepu (włóczni byłby większy). Nie wiem dlaczego kasha uparł się na ta kulturę przeworską- zerknijcie sobie do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Z pewnością zobaczycie podobne groty.
Link to comment
Share on other sites

Niestety, nie zgadzam sie z R16. Sredniowieczny to on raczej nie jest. Moim skromnym zdaniem raczej pasuje on do okresu rzymskiego( dokładnie I-III wiek ne, na naszych terenach kultura przeworska). Przemawiaja za tym ; a. propricje lisc/tuleja, b.szeroki i kształtny lisć, c.wyraźnie profilowany grzbiet - w sredniowieczu nie robiona takich zgrabnych dekoracji a groty były smuklejsze - ten twój do takich chyba nie należy. A tak poza tym to gratuluje znalezika. Najlepiej oprawa go sobie i powieś na ścianie.
Link to comment
Share on other sites

Na podstawie zdjecia ciezko ustalic ID przedmiotu pawla012 - to musi wziac w rece zawodowy archeolog i zrobic dokladne ogledziny i badania materialu a tak to moze byc to samo co moje - kawalek bezwart. złomu.
Link to comment
Share on other sites

Długość całkowita ok. 130 mm, ostrza 100 mm. Ostrze ma od ok. 2 mm do ok. 7 mm grubości i ok. 25 mm szerokość w najszerszym miejscu. Tuleja nasadowa częściowo złamana ale to co zostało to: zewnętrzna średnica tulei nasadowej w najgrubszym miejscu ok. 15 mm, wewnętrzna ok. 11 mm. Wykonany ze stali.

Link to comment
Share on other sites

Kolego boberlium widze ze masz braki w dobrym wychowaniu i wiedzy. Proponuje powrot do szkoly chociaz watpie czy juz z niej wyszedles. Pawel 012 gratulacje! Naprawde ladne trafienie. Mam podobny, mysle ze w najgorszej opcji sredniowiecze.Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Naprawdę nikt nic nie wie o tym fancie?

Najbardziej by mnie interesowało:
Czy jest to wersja bojowa czy myśliwska i z jakiego okresu może pochodzić?
Mile widziane zdjęcia, rysunki, linki do stronek itp. na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information