Skocz do zawartości

Bagnet S84/98 - śróbki


M98k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jak w temacie tzn ze śrubkami od bagnetu. Kumpel dał mi niemca (wyciągnął z garażu bo zobaczył u mnie S98/05 i przypomniału mu się że ma podobne coś") no ale niestety. Chciałem go rozłożyć, wyczścić, zakonserwować ale nie ma śrubek a mianowicie mało po nich zostało. Okładki się trzymają ale nie można ich odkręcić :( i tu jest skierowana moja prośba o radę co mam zrobić. Bo nie ma bata żeby to odkręcić bo nie ma czego, zostaje jekko nawiercić śrubki i ściągnąć okładki. Ale słucham waszych propozycji.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo chcesz, to możesz nawiercić wiertłem chyba 3-3,2 mm, tylko idealnie centrycznie i musisz dowiercić się do samego bagnetu, a potem podważyć nożem. Jeśli dobrze rozwierciłeś, to po pewnym oporze powinny pójść do góry. Ja bym jeszcze wcześniej zastosował elektrolizę (bo oksydy już pewnie na nim nie ma) w celu rozluźnienia rdzy, która może mocno trzymać. Warto jeszcze przed ściąganiem psiknąć rękojeść wd-40. Po zdjęciu, coby śruby łatwiej wyjąć z okładek - przemywałem benzyną lakową i kładem na 2 dni do octu i potem się łatwo wypychało części śrubek. Problemem są jakieś zapasowe śrubki, chyba tylko trzeba dorabiać.
Najlepiej daj foto bagnetu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto zdjęcie całego bagnetu http://img232.imageshack.us/img232/4298/10424053sc.jpg jeśli będzie trzeba dokładniejsze to nie ma problemu :) Apropo śróbek to nikt nie robi kopii?? Bowydziałem do polaka na allegro to może i ktos do niemców robi

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Tylko ktore te kabelki? od wejscia zasilajacego wychodza mi dwa czarne jeden czerwony i dwa zielone... straszny balagan szczegoilnie jak ktos niezna sie na elektronice.
Prosze o pomoc ktore dokladnie kabelki mam uzyc do elektrolizy? Bo chyba nie ten czerwony i czarny ktory idzie od plyty do wiatrczka... :) ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kręcą Cię oryginalne fanty, a nie retusze to zdecydowanie nie odkręcaj. Rozwiercanie oryginalnych śrub to wg. mnie profanacja. Wyczyść z zewnątrz ile się da, zakonserwuj i dobrze. Nie rób z wykopka nówki, niech bedzie widać na nim ślady historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie