Skocz do zawartości

kolejny czołg - złomowisko pod czestochową


tadek80

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiejsza wyborcza wspomina w artykule Kapita Jorg zamiast Klossa" o czołgu na złomowisku pod Częstochową. Jak piszą podobno to antyk" tylko nie sposób sie do niego dostać bo żelastwa wciąż przybywa i przybywa ... wiecie coś o tym?

p.s. wspominaja też o panterze wydobytej na mazurach (początek lat 90-tych) i pociętej przez miejscowych chłopów. jak twierdzi gazeta" zarobili na tym 300 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek80. Jak był czołg w Jonkowie - bo to o pocięcie w połowie lat 90. czołgu z Jonkowa chodzi, to i może gdzieś tam pod hałdą złomu na złomowisku pod Częstochową coś i jest...? Kto wie? :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to w Poraju pod Częstochową jechałem tam dzisiaj tam jest mega złomowisko,firma Jawa je prowadzi!!Jest to zajebiście wielko plac z kilkunastoma górami złomu,suwnicami i innymi bajerami ale czy ten czołg zalegałby tam tyle czasu???Sam chodze po złomach i na nich nic na kupie nie leży wiecznie co jakiś czas wywożą???!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna Scrapena w Herbach była miejscem gdzie złomowano czołgi, Specjaliści z Huty Zawiercie opracowali metodę niszcenia czołgów bez użycia palnika, wieże kładziono na kowadle" i rozbijano kulą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytam na tym forum to bez żartów mozna by było skombinować cały dywizjon pancerny:D Ale ile w tym rzeczywistych fantów to juz sparawa znalazców:)Zamiast tych pisanych niewiadomo jakich czołgów wolał bym jednoego kompletnego Kubelwagena ;)A tak na serio to może stworzć dział Legendy":D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grba akurat w rozbijaniu kulą duzych detali mam doswiadczenie tak mozna rozbic tylko żeliwo i to szare o określonej grubości scianki np.rozbicie kula żeliwnej głowicy od duzej sprężarki L33 jest niemozliwe, jak i rozbicie silnika od lokomotywy, wieze były wykonywane z dobrej jakosci staliwa i stali o duzym wydłuzeniu , wieży czołgowej tak nie rozbijesz chyba ze jest wykonana z metalu na kaloryfery:) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1990 podpisano w Paryżu traktat o konwencjonalnych siłach zbrojnych w Europie. Po tym traktacie zaczęło się europejskie rozbrojenie.
Z relacji telewizyjnych pamiętam spektakularne cięcie rakiet na złom oraz niszczenie wież czołgowych za pomocą wielotonowej kuli spuszczanej z wysokości. To ostatnie było zachwalane jako polska metoda oszczędzająca koszty zużycia gazów technicznych w przypadku cięcia palnikami złomowanego sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie mysmy jako pierwsi porozbijali kulami czolgi, patent tez polski. Tyle ze patentu nikt nie kupil.
Bo inni czolgi porozmontowywali, pokonserwowali i maja material np do przebudowy na ciezkie transportery opancerzone do walk w miescie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie do dzis rozbija sie metal na wsad do pieca 5 tonowa kulą :) i uwierzcie nie wszystko tak mozna rozbic
co najwyzej wiezyczke z tankietki a nie z tygrysa pantery czy choćby pocziwego kaczorka t34
a sposób nie jest polski bo stoi stary poniemiecki kafar do tłucznie jeszcze sprzed wojny, taka tylko róznica ze kule podnosi sie elektromagnesem współczesnie i nie jest uwiazana na linie do wciagniecia pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedro, nigdy nie mów nigdy :D - U mnie w mieście tą metodą załatwiono sporo T55, tyle że najcięższa kula miała chyba ok 10 ton. Zresztą większość naszych 55 poległa właśnie w Dąbrowie.

pozdro
Muzzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wiecej moze to byc ten czolg co stal kiedys jako pomnik w czestochowie na ulicy kiegrzynskiej po batalionie czolgow loitnanta chochriakowa ktory swoimi czolgami wyzwolil"czestochowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle że ten czołg(z batalionu chochriakowa) to już dawno przetopiony...(zdięto go ładnych pare lat temu) Według mnie to w Herbach od tego czasu to troche sie złomu przewaliło i chyba mało prawdopodobne żeby przez tyle lat był przysypany innym żelastwem. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie