Skocz do zawartości

gen. Jaruzelski


Lokomotywa

Rekomendowane odpowiedzi

kol Iwanie nie ma czegoś takiego jak trochę dobry lub nieco zły.Jest sie albo sobą od początku do końca albo kurakiem(lub innym przedstawicielem gatunku drobiu)na wieży kościelnej który tak się kręci jak wiatr powieje.
To tak jakby zjesc jabłko i nadal je miec.Albo jakby kobieta powiedziała Jestem trochę w ciązy"
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A ja mam jeszcze jedno pytanie w kwestii formalnej.Skoro Generała oskarżono o kierowanie zbrojną grupą przestępcza to w tym momencie kazdy z ludzi którzy za komuny służyli w LWP jest PRZESTĘPCĄ.I równiez te bazanty które odbywały przeszkolenie po studiach i otrzymali stopnie wojskowe.Czyli grono przestępców jest przeogromne(skromnie licząc bedzie tego parę milionów).Czyzbym żle rozumował?Gen Jaruzelski kierował MON-em a potem Krajem czyli całe wojsko tamtego okresu to przestępcy.Idąc tym tokiem rozumowania wszyscy posiadajacy w latach stanu wojennego obywatelstwo polskie to przestępcy.Czyli ..........
Jezu w głowie mi sie miesza, niech ktoś mi powie że to nie tak.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe opinie w tych postach.
Jeżeli gen. Jaruzelski kierował grupą zbrojną o charakterze porzestępczym, to nie dotyczy to chyba tylko wojska. A co z ORMO, Służbą więzienną, milicją (policją). Czy w skład tej grupy wchodziłyby osoby kierujące zakładami pracy, które w pewnym okresie były zmilitaryzowane (np. kopalnie, huty)? Większość z osób wywodzących sie z Solidarności (rządszący i będący w opozycji) kształciło się za darmo, odbywali przeszkolenie wojskowe, uzyskiwali stopnie wojskowe - czy oni też są zaliczani do członków grupy przestępczej.(ciekaw jestem czy np. Kaczyński ma jakiś stopień wosjkowy nadany za komuny).
Gen. Jaruzelskiego uważam za osobę bardzo inteligentnę, kulturalna, spokojną i zrównoważoną. Między innymi oddanie tego oznaczenia świadczy o jego wysokiej kulturze osobistej. Osoby dziesiaj rządzące krajem nie potrawią chyba pogodzić się z faktem braku zalet jakie ma Generał.
Nie zabieram głosu w sprawie stanu wojennego, gdyż dostepu do odpowiednich dokumentów nie mam. Za komuny i obecnie przedstawiane są tylko wybrane informacje. Gdzie jest prawda nie wiadomo. Jest ona różana i zależy od stanowiska osoby ją przedstawiającej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moji , przodkowie ,podczas okupacji hitlerowskiej walczyli z reżimem w szeregach AK(chociaż nie do końca mogli się pochwalić czystym Polskim pochodzeniem).Co robiła większość polityków po 56 roku?.Nie przypominam sobie ,żeby zwalczali ielegalny" , reżim komunistyczny z bronią w ręku.No więc akceptowali ten porządek , chyba że sami są ielegalni". Generał Jaruzelski ,jest dwuznaczną postacią , jednak wyżywanie się nad staruszkiem , chyba jest chwytem poniżej pasa . Mieliśmy 15 lat na osądzenie jego czynów.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czytam i brak mi słów. powiedzcie to wszystko, że Jaruzelski jest bohaterem i człowiekiem honoru rodzinom pomordowanych w stanie wojennym. pan Berdan pisze:
zanim ktoś napisze, że Jaruzelski to zdrajca powinien popatrzeć uważniej w życiorys Generała - to były żołnierz frontowy ze zwiadu i szacunek mu się należy.Ja osobiście uważam, że historia pokaże kiedyś, że stan wojenny uratował nas przed interwencją wilekiego brata i uratował setki jesli nie tysiace istnień" - żartujesz sobie, czy naśmiewasz się z pomordowanych. tak z pomordowanych. jeśli by chciał tylko chronić przed rosjanami (sowietami), to by ich w więzieniach nikt nie katował, nie urządzał im ścieżek zdrowia", tylko wytłumaczył, że musi ich chwilowo zamknąć, a potem wypuścić, nie znęcając się nad nimi.a co powiesz na rozjeżdżanie demonstrujących samochodami i czołgami?
zaraz ktoś mi zarzuci mściwość nie godną chrześcijanina. ale ja uważam, że każda zbrodnia powinna zostać osądzona, a wina nazwana po imieniu i prawda powinna ujżeć światło dzienne. aha, co do żołnierza frontowego, to sprawdź sobie dokładnie jego życiorys (ciekawy był jego stosunek do żydów) i jego okres agenturalny. materiały ogólno dostępne.
pozdrawiam. krzysiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Krzychuna5 powiedz mi w takim razie czym różni się obecna DEMOKRACJA od czasów stanu wojennego?Chyba tylko tym że wtedy ZOMO itp słuzby odbierały życie demonstrantom w czasie pacyfikacji a teraz ludzie sami się wieszszają z braku perspektyw, z biedy, z załamania.Jakoś sobie nie moge przypomniec zeby w tamtych latach dzieci w szkole mdlały z głodu,albo zebym sie bał wieczorem wyjśc z domu.A teraz jest pieknie.Masz racje Jaruzelski to zdrajca, komuch ,wojownik ruskiej sprawy.A kaczor jak doświadczenie uczy jest SAMOSWÓJ.jednak jesli patrzec na postepowanie Pana Generała lub Pana Prezydenta to wiekszą klase ma ten pierwszy.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pytanie jest śmieszne. jest tyle różnic, że szkoda pisać. a powiedz mi z czego wzięła się ta bieda. jakby po wojnie była u nas demokracja (a nie komunizm), to mielibyśmy podobny poziom jak państwa zachodnie typu Wielka Brytania, Francja itp. uważam również, że gdyby na początku przemian była przeprowadzona lustracja, też byłoby lepiej. przecież to co teraz mamy (vulgo: afery, koleżeństwo itp.) jest tego zaniechania przyczyną. zobacz sobie, kto zajmował się biznesem, polityką. tylko układy, układy i jeszcze raz układy z koleżeństwem się liczyły. i zaraz ktoś mi zarzuci populizm, a nawet zaraz zacznie mnie brac za sympatyka Leppera:). piszesz, że postępowanie Jaruzelskiego ma większą klasę, niż Kaczyńskiego. podaj jakieś przykłady. mogę z tobą polemizowac na ten temat, ale tylko merytoryczne, a nie powtarzaj, to co pisze prasa typu Rzepa, Wybiórcza.
pozdrawiam. krzysiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaca2003 widzę u Ciebie brak zrozumienia podstawowych pojęć , a mianowicie DEMOKRACJA i TOTALITARYZM. Zgadzam się że w polskim wydaniu demokracji jeszcze wiele brakuje do ideału ,ale szczerze mówią od niedawna się jej uczymy, bo ile to lat dopiero minęło?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz kol Yossarian pojęcie Polak uczy sie na błędach?Albo takie Madry polak po szkodzie?Ja bym powiedział ze Mądry polak przed szkoda i po szkodzie.
Kol Krzychuna5 co widzisz smiesznego?W stanie wojennym było MO i SB które w razie jakichkolwiek ruchów obywateli wkraczało zdecydowanie.Teraz mamy to samo tylko inaczej sie nazywa.A mianowicie PIS i DJ RYDZYK.Kiedys rząd po wytyczne jezdził do Moskwy a teraz jeżdzi do Torunia.No fakt tu jest zmiana rząd ma blizej.Skad sie wzieła bieda?Ano z tad ze jak za komuny któryś się dorwał do koryta to mógł krasc powoli małą łyżeczka bo wiedział ze kilka lat przy korycie posiedzi.A teraz musi sie dorobi w kilka dni bo potem moga go wypier.... na zbity pysk(o przepraszam to się nazywa złożyc dymisję)Lustracja?To kto by wtedy ją przeprowadzał ?
Klasa Jaruzelskiego?Ano dam dwa ostatnie przykłady.
1Gen bierze Całą odpowiedzialnosc za Stan Wojenny NA SIEBIE.
2Dym z Krzyzem Sybiraków.
Co w tym czasie robi dzielny Kaczor?
Ano on nic niewie co podpisał on co najwyrzej upier... kogoś za ten krzyż.
No i co naprzykład zrobił prezydent w sprawie Polaków zatrzymanych na Białorusi?Ano znowu nic.
Na razie tyle jesli chcesz dyskutowac dalej proponuje na maila bo tu nie forum polityczne.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to, kto dochodzi do władzy, i twierdzi że jest elitą polityczną, jest dowodem na znikomą dojrzałość polityczną polskiego społeczeństwa. Po prostu jeszcze dajemy się nadziać na tanie chwyty.
Ukłon dla administratora że pozwolił na odrobinę politykierki.
A z Polakami i mądrością….:
„Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą i po szkodzie głupi”
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, Polska za gen.Jaruzelskiego była państwem, w którym urządzano publiczne egzekucje, w obozach koncentracyjnych mordowano tysiące ludzi dziennie, torturowano przeciwników. Wyciągano ludzi z domów i słuch po nich ginął. Było jak za Pinocheta w Chile.

A co terza mamy? Pełno konspiratorów", którzy za komuny zrobili wykształcenie i strasznie narażali życie na internowaniu w ośrodkach wypoczynkowych lub posiadówach kanapowych...ŻENADA

(...)jeśli by chciał tylko chronić przed rosjanami (sowietami), to by ich w więzieniach nikt nie katował, nie urządzał im "ścieżek zdrowia..."
Faktycznie, katownia na miare gestapo i NKWD-parę pał na grzbiet (zupełnie jak dziś kibole). Może inne metody katowania" za okresu Generała?
Kilku zabitych podczas strajku w Wójku"-przykro, ale ciekawe jak by załatwili to Rosjanie lub Rumunńska Securitate? Też byłoby ich tylu?
Moim zdaniem to jest tak, że tworzy się legendę okupacji i ciągłego zagrożenia" aby dowartościować się jako konspirator". Obrzydzenie mnie bierze jak widzę tych salonowych partyzantów", którzy swoja działalność z lat 70-80 przyrównuja do działalności AK (bo przecież też walczyli z wrogiem" i arażali życie" swoje i swoich rodzin. To po prostu tendencja aby wtedy z byle zera zrobić dzisiaj bohatera (II Polski Podziemnej).
Gdyby gen. Jaruzelski był takim, jakim chcą Go dziś widzieć co niektórzy, to nie byłoby żadnych Kaczyńskich, Tusków, Wałęsów i innych-tylko groby i groby i groby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie cie spałowali panowie z PiS i DJ Rydzyk? czyżby cię zamknęli do więzienia za inne przekonania? a śmieszna jest jakakolwiek próba porównywania naszej ciągle nieudolnej demokracji z komunizmem, a już szczególnie ze stanem wojennym. i więcej na ten temat nie będe się wypowiadał.
nie zrozumiałes też tego, że kradzieży dopuszczali się koledzy (czytaj : byli ludzie SB, działacze komunistyczni), którzy nie zostali zlustrowani, a szkoda. w okresie tych przemian, był tylko jeden prawicowy rząd (Olszewskiego), tylko go szybko obalono. możesz zarzucić różne złe rzeczy w twoim mniemaniu PiS , ale nie złodziejstwo.
teraz klasa Jaruzelskiego:
ad1. co za odpowiedzialność. on tylko przeprasza i myśli, że to wszystko. to tak jakby komuś przejechał kota, przeprosił i sprawa została załatwiona. jakoś nikt nie przyznaje sie do morderstw. zastanów się nad tym kol. Jaca2003.
ad2. łatwo zachować się honorowo pod publikę. zresztą, czy tak do końca to ten krzyż mu się należał, to już inna sprawa. najlepiej zapytac się żyjących jeszcze sybiraków, którzy, jak słyszałem byli tym wydażeniem zaszokowani. o ile się nie mylę, to jego rodzice (herbu Ślepowron) byli zesłani, a on jak tylko miał okazję, zaraz zaprzedał się ruskim. ale muszę to jeszcze sprawdzić.
pozdrawiam. krzysiek.
ps. z tego co widzę, to i tak was się nie przekona. 50 lat komunizmu zrobiło swoje + rządy komuny w demokracji. skażone umysły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie AKMS.
Kilku zabitych podczas strajku w "Wójku-przykro, ale ciekawe jak by załatwili to Rosjanie lub Rumunńska Securitate?" - to co mam wybierać między dżumą a cholerą? a ofiary śmiertelne stanu wojennego? może ich nie było? lepiej sobie poczytaj, a potem pisz. zresztą nie będe sie wypowiadał więcej na ten temat, bo i tak was si e nie zmieni. a tak apropo, to wypowiadasz sie tak, jakbys był jakimś zomowcem. bez urazy.
pozdrawiam. krzysiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka pytań dla kaczolubnych :
1.kto w 1939 r zdradził polskę
2.kto w 1945 r zdradził polskę
3.kto po tzw odzyskaniu niepodległości wykupił polskę
4.który z polityków mających więcej niż 30 lat nie jest wykształcony za darmo w tym zgniłym prlu.
czytając niektóre wypowiedzi dochodzę do wniosku że największą wadą nas polaków jest kompletny brak pamięci.ja wychowałem się i pracowałem w prlu i życzę innym tym młodym demokratom żeby za 30-40 lat mogli wspominać dzisiejsze czasy tak jak ja wspominam swoje młode lata.stan wojenny pamiętam bardzo dobrze , ale pamiętam też ten rozpiździaj jaki wcześniej panował za sprawą solidarności i opłacanych sowicie walutą doradców, i pomimo braków w sklepach ( sztucznie zrobionego)nikt w polsce niegłodował itd. itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Krzychuna5. Daj sobie spokoj chłopie. Te trepowe betony mózgowe typu Jaca i AKMS sa niereformowalne. Szkoda pisania. To mówie ja oszołom i rydzykowy faszysta. Bez odbioru. Zaraz założe swoją moherową szlafmyce...a jaca zje tuszonke z zapasow mobilizacyjnych.. ktore zachomikował jeszcze w stanie wojennym..Bez odbioru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychuna5
ad1. co za odpowiedzialność. on tylko przeprasza i myśli, że to wszystko. to tak jakby komuś przejechał kota, przeprosił i sprawa została załatwiona. jakoś nikt nie przyznaje sie do morderstw. zastanów się nad tym kol. Jaca2003. "
Widzisz On przeprosił.A co robią Kaczory?Nie przepraszają tylko straszą.Jakies noże zagrożona demokracja jakies węże.
Jakoś teraz nikt nie przyznaje się ze kradł.nawet zobacz aferę FOZZ.Oni tez nie kradli ino im nie wyszło.Za Jaruzela już by na żuławach machali łopatą.
z tego co widzę, to i tak was się nie przekona. 50 lat komunizmu zrobiło swoje + rządy komuny w demokracji. skażone umysły."
Widzisz o wiele łatwiej zyc ze świadomością ze musieli nade mną pracowac komuchy 50 lat abym tak zgłupiał niz ze swiadomoscia ze 15 lat wystarczyło.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka jeszcze pytan dla Millerolubnego:
1. Kto w 1939 roku 17.wrzesnia 1939 zaatakował Polske w sojuszu z adolfem?
2. Kto wybił na spółe z Adolfem Elitę naszego narodu w Katyniu?
3. Kto dokonczyl to dzieło po 45 roku
4. Co stało sie ze złotym FONEM?
5. Czyżby w 56 roku , 70 roku protestowali z przesytu robotnicy? a wiem to sprawka wolnej europy..
6. Kto wzial 40 mld kredytu w dolarach które jeszcze nasze prawnuki bedą spłacać i zmarnowal to na inwestycje w fabryki stali a reszte przetransferował do Ruskich? Aha sorry to solidarnosc rozwaliła tak kwitnącą gospodarkę..
itd itp. juz mi sie nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychuna5, nie jestem ZOMO-wcem, tylko brzydzi mnie hipokryzja. Najgłośniej na PRL szczekaja ci, którzy ciągnęli z niego korzyści.

Ps.Wulfgar, a propos RM, polecam :
http://wiadomosci.onet.pl/1217824,720,3,kioskart.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie