Skocz do zawartości

Biedki


MAB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Schemat ladowania skrzyni taborowej:

1 Podkownica brezentowa z podkowami, podkowiakami i hacelami
2 Klucz do haceli (jeden na dwie biedki)
3 Zgrzeblo
4 Szczotka do koni
5 Czapka na os z przetyczka
6 Puszka na smar (po 1.5 kg smaru)
7 Obroczniak
8 Linki pomocnicze a 4m.
9 Postronek pociagowy
10 Worek z owsem, diwe porcje
11 Wiadro plocienne (jedno na dwie biedki).

Powyzsze zdjecia i rysunki z: M.S.Wojsk. Instrukcja o broni piechoty. Czesc III. Ciezki karabin maszynowy wz. 30. Atlas. Warszawa: Ministerstwo, 1933.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W najbliższą sobotę 17 maja w Muzeum Śląskim w Katowicach będzie można zobaczyć aż trzy dotychczas zrekonstuowane biedki wz.33 w ramach organizowanej przez muzeum Nocy muzeów.
Myślę że zainteresowani powinni to zobaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Sorry ale ja jak budowałem biedkę to pojechałem kilkaset kilometrów do Katowic i korzystając z uprzejmości tamtejszego kustosza pomierzyłem co potrzeba a Pan tutaj chciałby wszystko na talerzu bo ruszyć się nie chce od klawiatury.
W maju była nieprawdopodobna okazja. Wszystkie 3 zrekonstruowane biedki znalazły się w jednym miejscu. Ja tam byłem a Pan gdzie?
Pozdr.
Dr_Oszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wyszedłem na tego który nie chce pomóc, nie jest solidarny i jeszcze te słowa o tym że ie ma nic za darmo" których nie wiem jak interpretować.
Dla jasności informuję że nigdy Pan nino83 nie zwracał się do mnie o pomoc.
Jeśli interesuje Pana Panie Nino83 jakaś forma pomocy to zapraszam na priv.
Pozdr.
Dr_Oszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,nie mam zamiaru robić tu z kogoś tyrana.Chcę zbudować biedkę z oryginalnych części, mam koła i oś a że mieszkam tam gdzie mieszkam to resztę też znajdę,chodzi mi tylko o wymiary kilku części.mam nadzieję,że kiedyś pięknego dnia zamieszczę na forum moja biedka".Przepraszam Pana Dr_Olszaka jeśli zachowałem się niesmacznie.My Odkrywcy mieszani czasami z błotem przez nasz świetny kodeks prawny musimy sobie pomagać w miarę możliwości.Pozdrawiam serdecznie.nino83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
brak materiału źródłowego to jedna z największych bolączek przy rekonstrukcji tego pojazdu. Gdyby nie zachowane większe lub mniejsze fragmenty byłoby z tym naprawdę kiepsko. Zatem być może ktoś posiada w swej kolekcji jesli nie WT, to oryginał plandeki do biedki? Byłoby to nie mniej cenne źródło wiedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie