Skocz do zawartości

Po co jest ten dział?


kudi

Rekomendowane odpowiedzi

czasami wpadam, żeby poczytać o nowościach lub starociach.. ale coraz mniej można poczytać. dlaczego? bo wycinane są posty.
niedawno ktoś (to nie byłem ja, mimo że poruszam ten problem) zamieścił informację o nowej książce Roberta Primke i Macieja Szczerepy Wojenne tajemnice dolnego śląska", która będzie wydane przez Technol. No i jakiś nadgorliwy moderator wyciął ten post, bo był tam adres strony wydawcy... No a niech mi ktoś powie na jakiej innej, niezależnej, niekomercyjnej stronie można dowiedzieć się czegoś więcej o ciekawej zapowiedzi wydawniczej??? Oczywiście nie można! Zanim wycina się posty z cenną informacją warto troche pomyśleć. Bo chyba po to jest ten dział, żeby pisać o tym co czytamy i co oglądamy? W innym przypadku trzeba wyciąć 90% postów z informacjami np. o Kompanii Braci" produkcji HBO, czy tym lub innym programie pokazywanym w TVP. Bo to też reklama.
Swoją drogą jaka to konkurencja? Jaka komercja? Pokażcie mi autora lub wydawnictwo, którzy dorobili się na książkach o eksploracji lub wojennych tajemnicach...
chyba warto się trochę wyluzować...

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wątek został usunięty przeze mnie.

Dopóki była tylko informacja o nowej książce, mimo iż zamieszczona przez jej autora, co już było jawną reklamą (wystarczyło popatrzeć na adres mailowy zamieszczającego post) - przymykałem oko - wątek wisiał. Po dodaniu adresu wydawcy reklama stała się zbyt bezpośrednia. Nikt nie broni Ci Kudi założyć wątku na temat tej książki i opinii na jej temat, po to jest ten dział forum, jednak taka forma reklamy jest nie do przyjęcia.

Jacenty - każdy sądzi podług własnej miary. Ja akurat swojej obecności tutaj nie postrzegam w sposób w jaki ty to opisałeś, nie czuję się władcą świata" ani tego forum. Jestem tu, ponieważ pomagam przyjacielowi. I staram się to robić dobrze.

Zawsze patrzę dwa razy a nawet trzy zanim coś usunę, dlatego nieraz podnoszą się głosy dlaczego admin tego nie wyciął!!, admin śpi!!" itp, itd. Nie uważam się za nieomylnego. Ale nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi...

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź, ale nikt nie jest w stanie założyć wątku informującego o tej książce, ponieważ informacja o zapowiedzi wydawniczej znajduje się wyłącznie na stronie wydawcy. Tak się składa, że wydawca nie tylko wydaje książki, ale również je sprzedaje... takie czasy. Usunięcie wątku to moim zdaniem wylanie dziecka z kąpielą. I tak zamiast promować nasze hobby i informować zainteresowanych o ciekawych publikacjach będziemy piętnować każdy przejaw konkurencji"... bo nie daj Boże ktoś jeszcze zarobi na książce dla oszołomów, którzy interesują się tajemnicami Dolnego Śląska.

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Kudi powiedz mi, jakie piętnowanie przejawów konkurencji? Konkurencji dla kogo? Dla mnie? Ja siedzę w Szczecinie i nic mi do Dolnego Śląska, oprócz tego, że mam tam sporą część rodziny i groby krewnych. Jak to nikt nie jest w stanie założyć wątku informującego o tej książce...? Możesz zrobić to Ty lub ktokolwiek inny - ważne, żeby nie była to tak bezpośrednia reklama. Bo że każda dyskusja na tematy filmów i książek jest jakąś formą reklamy to z tym się zgodzę. Nawet niniejszy wątek jest jej reklamą, zgodnie ze słowami ieważne jak się mówi, ważne, żeby mówić".

Usunąłem wątek, gdy pojawił się adres wydawnictwa. Wcześniej kto chciał, zobaczył sobie okładkę, poznał imiona autorów, uruchomił wyszukiwarkę i znalazł informację, znalazł też wydawnictwo. Wtedy też miał czarno na białym informację o zapowiedzi wydawniczej.

Nie jestem przeciw promocji takich książek - przeciwnie - jestem za, ale na forum po to obowiązują reguły, żeby także nam się z niego łatwiej korzystało. Co by było, jakby każdy, kto coś stworzy a co będzie związane z historią i poszukiwaniami a z czego miałby jakieś korzyści reklamował to na forum? Książka? Nowe źródło zasilania w terenie? Komiks? Muchołapka? Od reklamy jest dział ogłoszenia.

Chodzi o to, że tutaj zabrakło nawet odrobiny inwencji twórczej, żeby ta reklama na reklamę nie wyglądała. I nie uważam miłośników tajemnic Dolnego Śląska za oszołomów. :)

Pozdrawiam serdecznie - Piotr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli informując pozostałych forumowiczów np. o nastepnym fajnym filmie wojennym dopuszczam się reklamy stacji telewizyjnej podając namiary na kanał i czas emisji ?
Chciałbym mieć jasność widząc że wypada wątek w którym napisałem np. Kino Polska" 15 marca godz. 21 dramat wojenny asieki" ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Acer - jeśli jesteś prezesem tej stacji i czerpiesz z tego korzyści to tak :) Nie usuwam przecież na potęgę takich postów. Ten był pierwszym, jaki usunąłem z tego działu. Czytaj, proszę dokładnie to co piszę. Na żadnym forum nie dopuszcza się tak bezpośredniej formy reklamy i jest to traktowane jako forumowy spam. Są od tego odpowiednie działy. Tutaj jest to dział ogłoszenia. Nie mam nic do dyskusji na temat programów, książek, komiksów czy audycji radiowych - powtarzam, że po to ten dział tu jest, ale tu nie było nawet zaproszenia do dyskusji, oceny, zaopiniowania. Zwłaszcza, że jak już powiedziałem na początku nie interweniowałem. Po prostu sucha informacja, reklama. W tym przypadku chodziło o sposób informacji o książce - nie o samą książkę - autora poinformowałem o fakcie usunięcia wątku i powodzie takiej decyzji.

Pozdrawiam - Piotr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie