Skocz do zawartości

Audycje RM ( rozmowy niedokończone)


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

O RM napisano już wiele, ja też mam wyrobiony pogląd na temat tej stacji. Niemniej trafiają się perełki. W archiwum audcji Rozmowy Niedokończone można trafić na wiele ciekawych pozycji. Otóż polecam ostatnio wspomnienia kobiety ciężko doświadczonej podczas wywózek na Sybir i wnikliwą analizę postaw więźniów Oświęcimia. Opowieści naprawdę poruszające. Ponadto polecam też audycję o KL Warschau. Tematy polityczne raczej bym odradzał niemniej jednak można posłuchać ale tylko z odpowiednim nastawieniem. Trzeba mieć także świadomość, że te audycje sa dość długie (2-3 godziny) ale naprawdę bardzo ciekawe.

Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylbym ostrozny w traktowaniu tych audycji jako zrodla. owszem relacje swiadkow zawsze sa ciekawe, nawet te, ktore trudno zweryfikowac ale pamietaj Kocur, ze ta stacja reprezentuje okreslony sposob myslenia i ukazujace sie tam audycje, takze historyczne sa mu zawsze podporzadkowane. a to budzi watpliwosci co do ich wartosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że w tych audycjach ludzie podają w 100% prawdę. I uważam, że w dobie totalnego antypolonizmu ze strony pewnej nacji, my Polacy mamy obowiązek rewidować każde fałszywe poglądy oskarżające Polaków, a mówić prawdę (również i tą bolesną) jak Polacy są traktowni i szkalowani przez Żydów oraz jakie mamy podziękowanie od nich za tak duże poświęcenie w obronie Żydów w czasie wojny. (oczywiście chcę podkreślić, że bardzo dużo Żydów było naprawdę dobrymi obywatelami naszego kraju i przede wszystkim dobrymi ludźmi, za co ich bardzo szanuję i o tym też w tym radiu się dużo mówi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczeście nikt nikogo nie zmusza do słuchania RM podobnie jak do czytania rybuny" gazety wyborczej" czy ie"...na szczęście. Zrozumiała jest jednak frustracja niektórych gdy odkryli, że istnieją inne światopoglądy i przekonania, a odkrywana ukryta prawda w komunie może nie przystawac do stereotypów wprasowanych w mózgi Tych inteligentnych"(jak sami o sobie mówią) ludzi :)z jedynie słuszna racją:)
Przydałoby się minimum refleksji....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiała jest jednak frustracja niektórych gdy odkryli, że istnieją inne światopoglądy i przekonania, "

ciekawe jaka bedzie frustracja, kiedy sluchacze sie polapia, ze ich w balona robili tyle lat:) tak czy inaczej z rezerwa podchodze do tych, ktorzy glosza, ze maja monopol na prawde...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie