Skocz do zawartości

Po czym poznać?...


vaderian

Rekomendowane odpowiedzi

... że w danym miejscu znajduje sie mogiła? Jakie są charakterystyczne cechy krajobrazu" w takich miejscach. Czy zdradza to kolor trawy? Charakterystyczna roslinność? Pytam ponieważ w tym roku jedną z wypraw poświęcam na poszukiwania mogiły powstańców listopadowych których poszukiwały już oficjalne ekipy i g" im z tego wyszło. Czy może macie fotografie takich miejsc?
Dziekuje za każda odpowiedź.
PS. Nie jestem hieną cmentarną.

Pozdrawiam
Vaderian (Łódź)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o to, czy procesy chemiczne jakie zachodza przy rozkładzie zwłok, nie wpływają na roslinność a jeśli tak to w jaki sposób. Wiem że poszukiwania po tylu latach grobu jest dość skomplikowane ale jest okazja aby miejsce gdzie spoczywają powstańcy odnaleźć i oznaczyć.

Pozdrawiam
Vaderian (Łódź)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rok pada,ginie i umiera w lasach miliardy organizmów.Ssaków małych i dużych,płazów,gadów itp,itd.Nie ma to prawie żadnego wpływy na wygląd lasu.Z ludzkimi zwłokami jest podobnie,a po prawie 200 latach-jak napisał Lokomotywa czas i przyroda zrobiła swoje.
pozdrawiam
kruszyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż gdzieś na Discovery widziałem odkrycie mogiły żołnierzy napoleońskich z 1812 lub 1813r. w Wilnie. Tylko nie pamiętam, czy było to przypadkowe odkrycie. Takie rzeczy jak resztki mundurów, guziki, monety były świetnie zachowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-( Nie dołujcie mnie, bo nie lubie rezygnować. A sprawa nie dość że jest ciekawa, to ma wymiar jak najbardziej patriotyczny.
OK, nie ma co przeciagac dyskusji.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Vaderian (Łódź)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie