Jump to content

Po czym poznać?...


vaderian

Recommended Posts

... że w danym miejscu znajduje sie mogiła? Jakie są charakterystyczne cechy krajobrazu" w takich miejscach. Czy zdradza to kolor trawy? Charakterystyczna roslinność? Pytam ponieważ w tym roku jedną z wypraw poświęcam na poszukiwania mogiły powstańców listopadowych których poszukiwały już oficjalne ekipy i g" im z tego wyszło. Czy może macie fotografie takich miejsc?
Dziekuje za każda odpowiedź.
PS. Nie jestem hieną cmentarną.

Pozdrawiam
Vaderian (Łódź)
Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi raczej o to, czy procesy chemiczne jakie zachodza przy rozkładzie zwłok, nie wpływają na roslinność a jeśli tak to w jaki sposób. Wiem że poszukiwania po tylu latach grobu jest dość skomplikowane ale jest okazja aby miejsce gdzie spoczywają powstańcy odnaleźć i oznaczyć.

Pozdrawiam
Vaderian (Łódź)
Link to comment
Share on other sites

Co rok pada,ginie i umiera w lasach miliardy organizmów.Ssaków małych i dużych,płazów,gadów itp,itd.Nie ma to prawie żadnego wpływy na wygląd lasu.Z ludzkimi zwłokami jest podobnie,a po prawie 200 latach-jak napisał Lokomotywa czas i przyroda zrobiła swoje.
pozdrawiam
kruszyna
Link to comment
Share on other sites

Chociaż gdzieś na Discovery widziałem odkrycie mogiły żołnierzy napoleońskich z 1812 lub 1813r. w Wilnie. Tylko nie pamiętam, czy było to przypadkowe odkrycie. Takie rzeczy jak resztki mundurów, guziki, monety były świetnie zachowane.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information