Skocz do zawartości
  • 0

co to za łuski


michal1945

Pytanie

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Od góry:
SzWAK- 23mm,
DSzK- 12,7mm pomiędzy nimi cztery 14,5mm od rusznicy (PTRS miał kaliber 14,5mm Frozzer- jak znajdziesz 12,7mm od rusznicy to będzie cud- Rosjanie wyprodukowali w 39 roku coś koło 400szt. rusznicy na ten kaliber nie pamiętam typu ale miała chyba inną amunicję od DSzK-a choć ten sam kaliber).
7,62mm od mosina (te z pociskami), poniżej chyba mauser albo sztucer myśliwski,
7,62mm TT (PPSz).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,teraz to już dokładnie widać:od lewej-23mm np.od działek plot ZSU-23,12,7mm np. od wkm DSzK,nabój i łuska 7,92mm Mauser i 7,62mm np.od pistoletu TT lub od pepeszy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi że o to ,że rusznice PTRS i PTRD są kalibru 14,5mm a nie 12,7mm. Ale skoro mnie pytasz to już ci odpowiem. Nabój 12,7x108 stosowany w DSzK bądź w lotniczych BS, UBS, UBT i UBK posiadał kryzę, Natomiast nabój 12,7x108R stosowany w wkm lotniczym SzWAK miał kołnierz. Ponadto SzWAK został wycowany z produkcji w 1935 roku. Wkm-y Berezina były lepsze. Zdjęcia tych naboi możesz znaleźć na stronie http://www.geocities.com/Pentagon/Base/1852/145mm.html#3
Natomiast wszyscy popełniliśmy błąd ponieważ nie ma 23mm działka SzWAK- istnieje tylko 20mm na nabój 20x99R. W czasie IIWŚ stosowano dwa typy działek lotniczych na kaliber 23mm (Rosjanie). Były to NS-23 na nabój 23x115 oraz WJa-23 na nabój 23x151B.
I nie traktuj tego jako ataku na twoją osobę. Po prostu denerwuje mnie mylenie podstawowych kalibrów a także używanie angielskich nazw rosyjskiego czy niemieckiego sprzętu. A ponieważ korespondowaliśmy kiedyś ze sobą to twoja ksywka bardziej wryła mi sie w pamięć. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mowisz o luskach od rusznic to chyba moga one miec tylko i wylacznie kaliber 14,5 mm .Ale tak z daleka to naprawde trudno ocenic roznice 2mm.
A i jeszcze jedno czy napewno te posrednie luski sa od mosina jak dla mnie to jest bardziej mauser.
pozdrawiam kaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie