Skocz do zawartości

Nowe zdjęcia 7TP - cz.II


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Też bardzo ciekawe zdjęcie. Prawie na pewno zrobione później niż w '39. Czołg po większości przeróbek jak dla kablowników", ale bez oznaczeń.
Radomsko? Bardzo charakterystyczne te hale w tle (dachy), może ktoś się wypowie z tamtych okolic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, uważałem to za oczywiste. Natomiast zastanawiam się, w którym momencie upowszechnił się zwyczaj dopancerzania" zapasowymi ogniwami gąsienic. Wydaje mi się, że dopiero na froncie wschodnim, ale pewien nie jestem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po raz kolejny czołg spod Błonia.
Tak swoją drogą to w najnowszym wydawnictwie o polskich czołgach: Czołgi lekkie w Wojsku Polskim" znowu jest napisane, że jest to czołg polski zniszczony podczas wypadu w kierunku Błonia. Tymczasem jak widać (tutaj całkiem wyraźnie) na czołgu jest namalowany niemiecki krzyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jedno nie przeczy drugiemu. Moja teoria jest następująca:
1. czołg zostaje uszkodzony/porzucony na drodze.
2. Niemcy oznakowują czołg krzyżami, aby uniknąć pomyłek.
3. czołg blokuje ruch i zostaje przewrócony podczas usuwania z drogi

Do potwierdzenia tej teorii brakuje zdjęcia ilustrującego punkt 1. albo 2. Nigdy się nie przeglądałem znanym zdjęciom 7tp pod tym kątem i być może takie zdjęcie istnieje tylko nikt nie był wystarczająco spostrzegawczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie