Skocz do zawartości

52 pułk piechoty kresowej


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 months later...
  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam. Poszukuje informacji o rodzinie ppor rez Michała Skórskiego ( 52PP). ppor M. Skórski był II adiutantem d-cy 52pp płk J. Gabrysia. Ostatnie znane miejsce pobytu ppor Skórskiego to wieś Gołębiów, około 20 km na wschód od Iłży.Dalsze losy nieznane. Zachowała się k. wojskowa ppor m. Skórskiego. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...
Witam.Parę dni temu dostałem książeczkę wojskową mojego dziadka który był plutonowym w 52ppk.W 1928 zaciągnął się w wieku 14 lat na ochotnika,był kornecistą (trąbka).uczeń.W 38 przeniesiony do rezerwy.W sierpniu 39 zmobilizowany do 52ppk czyli nie posiedział sobie za długo w domu.Październik 39 powrócił do domu.W 1945 zmobilizowany do LWP konkretnie do 1 zapasowego pułku piechoty w charakterze kornecisty.W 1950 przeniesiony do rezerwy,przydział Świdnica.Ot taka sobie historia dziadka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...
Witam.
Wiem, że ten wątek był bardzo dawno aktualizowany ale dorzucę coś od siebie:

52 p.p. był formacją w której służył pułkownik dr Józef Golicz -dyrektor szpitala wojskowego, prawdopodobnie mój daleki krewny (mój dziadek pochodził z rodziny Goliczów z okolic Złoczowa a ściślej Jelechowic). Wymieniony wyżej Józef został zamordowany przez NKWD w 1941r roku na zamku Sobieskich w Złoczowie tuż przed wkroczeniem wojsk niemieckich. Może ktoś ma więcej informacji na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...
W dniu 18.12.2017 o 14:31, arrecky napisał:

Witam.
Wiem, że ten wątek był bardzo dawno aktualizowany ale dorzucę coś od siebie:

52 p.p. był formacją w której służył pułkownik dr Józef Golicz -dyrektor szpitala wojskowego, prawdopodobnie mój daleki krewny (mój dziadek pochodził z rodziny Goliczów z okolic Złoczowa a ściślej Jelechowic). Wymieniony wyżej Józef został zamordowany przez NKWD w 1941r roku na zamku Sobieskich w Złoczowie tuż przed wkroczeniem wojsk niemieckich. Może ktoś ma więcej informacji na ten temat?

O braciach dra Golicza ich losach i o okolicznościach identyfikacji zwłok Doktora przez jego żonę wspomina Michał Kutny w niedawno wydanych wspomnieniach "Losy rodziny Kutnych z Zarwanicy pod Złoczowem", wyd Zielona Góra, 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie