Skocz do zawartości

zdjęcia przyprawiające o mdłości


Klaus BOLS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Spotkałem się z taką przetopową" historią:

W zamierzchłych czasach, do jednej z hut przywieziono transport złomu" na przetop. Były to...hełmy francuskie! (nie pamiętam czy 15 czy 26, których po wojnie trochę było). Zanim zdążyły wylądować w piecu, hutnicy wzięli sobie WSZYSTKIE na pamiątkę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile ta historia jest prawdziwa...
mam wojka na mazurach ktory prowadzi zlomowisko.kiedys bedac u niego zapytalem sie o jakies wehrmachty". odpowiedzial...
a wiesz z pol roku temu ludzie przynosili mi pelno niemieckich helmow z tarczami takimi po bokach,cala sterta tego byla ale juz wszystko z ktoryms transportem wyjechalo"
jezeli to prawda to az serce boli:(
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu słyszałem historię, że podczas przejmowania Bornego przez samorząd jeden z urzędników odkrył magazyn z 20 tys. hełmów niemieckich trzymanych przez Rosjan dla słuzb pomocniczych na wypadek W. Ucieszył się że da się trochę zarobić na ... złomie i posłał to wszystko do huty. jak się dowiedział ile to warte sztuka to pił przez dwa tygodnie. Prawda to czy kolejan opowieść mchu i paproci".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie