Jump to content
  • 0

Łuski arabskie - irańskie Mauser.


Question

  • 0

Witam. Mam prośbę do wszystkich którzy znaleźli w trakcie poszukiwań łuski Arabskie - Irańskie. Proszę o podanie przybliżonej lokalizacji oraz ilości oraz w miarę możliwości przedstawić bicia tych łusek. Chciałbym chociaż orientacyjnie poznać miejsca ich występowania oraz ilość. Zacznę od swoich znalezisk. Góra od lewej rzędami: 19 ( 1319 czyli 1941); 17 ( 1317 - 1939); 1311 - 1933; 1? - 193?; 1391 - 1931; 18 - 1940; 13 ( 1313 - 1935 ). Wiem o: 5 łuskach znalezionych w okolicach Świebodzina, 1 łusce znalezionej w okolicach Modlina. Moje w ilości ponad 30 szt. zostały znalezione w okolicach Piły.

Link to post
Share on other sites

21 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Jeszcze chyba jest tu jeden błąd. Dodajemy 621 lat. Więc wszystkie łuski będą o rok starsze. Przecież nie może być roku 0 ( zero ). Zaczynamy każdą erę od pierwszego roku danej ery a nie od roku zerowego. Przepraszam za pomyłki w poprzednich postach i proszę o korekty błędów. Może ktoś z bywalców Forum jest bardziej biegły w sprawach Islamu. Pozdr wz1977
Link to post
Share on other sites
  • 0
Witam. Dziękuję za odzew.
do Jaro5 - wiedziałem, że masz łuski z takimi biciami dzięki Twojej kapitalnej stronie. Nie miałem pewności czy sam je znalazłeś.
do danieloff - pozwoliłem sobie wspomnieć o Tobie w pierwszym moim poście. Spotkałem informację o Twoim odkryciu kilka dni temu na tym forum. Było to dla mnie inspiracją do założenia tego wątku i zebrania informacji o łuskach tego typu biciami. pozdr wz1977
Link to post
Share on other sites
  • 0
Kolega wz1977 absolutnie błędnie datuje swoje łuski- nie wystarczy dodać 621 lat do roku Hidżry, bo muzułmanie liczą lata podle miesięcy księżycowych, a nie słonecznych. Istnieją dwa wzory na przeliczanie lat Hidżry na kalendarz chrześcijański, na przykład: AD= AH - AH/33 + 621. Tak więc ostatnia z zamieszczonych tutaj łusek została wyprodukowana w 1318 roku Hidżry, a więc w 1899 A.D.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information