Skocz do zawartości
  • 0

Łuski arabskie - irańskie Mauser.


wz1977

Pytanie

Witam. Mam prośbę do wszystkich którzy znaleźli w trakcie poszukiwań łuski Arabskie - Irańskie. Proszę o podanie przybliżonej lokalizacji oraz ilości oraz w miarę możliwości przedstawić bicia tych łusek. Chciałbym chociaż orientacyjnie poznać miejsca ich występowania oraz ilość. Zacznę od swoich znalezisk. Góra od lewej rzędami: 19 ( 1319 czyli 1941); 17 ( 1317 - 1939); 1311 - 1933; 1? - 193?; 1391 - 1931; 18 - 1940; 13 ( 1313 - 1935 ). Wiem o: 5 łuskach znalezionych w okolicach Świebodzina, 1 łusce znalezionej w okolicach Modlina. Moje w ilości ponad 30 szt. zostały znalezione w okolicach Piły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega wz1977 absolutnie błędnie datuje swoje łuski- nie wystarczy dodać 621 lat do roku Hidżry, bo muzułmanie liczą lata podle miesięcy księżycowych, a nie słonecznych. Istnieją dwa wzory na przeliczanie lat Hidżry na kalendarz chrześcijański, na przykład: AD= AH - AH/33 + 621. Tak więc ostatnia z zamieszczonych tutaj łusek została wyprodukowana w 1318 roku Hidżry, a więc w 1899 A.D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za odzew.
do Jaro5 - wiedziałem, że masz łuski z takimi biciami dzięki Twojej kapitalnej stronie. Nie miałem pewności czy sam je znalazłeś.
do danieloff - pozwoliłem sobie wspomnieć o Tobie w pierwszym moim poście. Spotkałem informację o Twoim odkryciu kilka dni temu na tym forum. Było to dla mnie inspiracją do założenia tego wątku i zebrania informacji o łuskach tego typu biciami. pozdr wz1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę do wszystkich którzy znaleźli w trakcie poszukiwań łuski Arabskie - Irańskie. Proszę o podanie przybliżonej lokalizacji oraz ilości oraz w miarę możliwości przedstawić bicia tych łusek. Chciałbym chociaż orientacyjnie poznać miejsca ich występowania oraz ilość. Zacznę od swoich znalezisk. Góra od lewej rzędami: 19 ( 1319 czyli 1941); 17 ( 1317 - 1939); 1311 - 1933; 1? - 193?; 1391 - 1931; 18 - 1940; 13 ( 1313 - 1935 ). Wiem o: 5 łuskach znalezionych w okolicach Świebodzina, 1 łusce znalezionej w okolicach Modlina. Moje w ilości ponad 30 szt. zostały znalezione w okolicach Piły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chyba jest tu jeden błąd. Dodajemy 621 lat. Więc wszystkie łuski będą o rok starsze. Przecież nie może być roku 0 ( zero ). Zaczynamy każdą erę od pierwszego roku danej ery a nie od roku zerowego. Przepraszam za pomyłki w poprzednich postach i proszę o korekty błędów. Może ktoś z bywalców Forum jest bardziej biegły w sprawach Islamu. Pozdr wz1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie