Jump to content
  • 0

kawałek motocykla BMW - jaki model


abiszaj

Question

Witam, mam pytanie - czy po tych fotkach można jednoznacznie stwierdzić od jakiego modelu BMW pochodzi ten kawałek dyfra? Wykopany w zeszłe lato , obok leżała też zębatka. Niestety z drugiej strony jest wyłamane gniazdo - czy są realne szanse reanimacji takich części - czy to już tylko pół kilo aluminium? pozdr Abiszaj.

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

Napewno R12. A co do regeneracji, to można napawać aluminium ale bywaja z tym problemy,bo to jest taki troche dziwny stop,napewno musi to być spawane gazowo, trzeba znaleźć dobrego majstra ...i jest do uratowania.
Lepszej fotki nie moge coś znaleźć...ale chyba wszystko widać.

Link to comment
Share on other sites

Modelu niestety nie rozpoznam, ale myślę że wyłamane gniazdo da się zregenerować. Jeśli materiał odlewu nie ma zbyt dużo zanieczyszczeń to aluminium można napawać. Nie znam szczegółów konstrukcji i nie wiem jakie obciążenia przenosi ta pokrywa, ale jeśli napawanie nie wyjdzie to raczej można wstawić tuleję. W każdym razie kwalifikowałbym element do naprawy.
Link to comment
Share on other sites

Napawanie aluminium faktycznie najprostsze nie jest, bo motocyklowe rzeczy są często z tzw. siluminu (najogólniej mówiąc aluminium plus krzem), poza tym po napawaniu trzeba usunąć naprężenia, bo czasem element pęka. Kumpel próbował spawać karter silnika do Ner-a-car - a i niestety fachowcy" mu ten karter zniszczyli. Trzeba uważać, komu się powierza fanty do naprawy, sam ma przykre doświadczenia w tym zakresie.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information