Skocz do zawartości
  • 0

hełm wz.31


gudek82

Pytanie

Witam kupiłem hełmik na allegro polski wz.31, i mam co do niego pytanie. Czy jest to może hełmik z fabryki silesia ??, ma trochę inny daszek, wydaje mi się że jest dłuższy,byłbym wdzięczny za informację dotyczące tego fantu
Pozdrawiam Gudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

z tyłu nie ma nitu miedzianego, jest stalowy. Jeżeli autentycznie jest to wz.31/50 to z tego co słyszałem jest on bardziej poszukiwany niż zwykłe wz.31 , gdyż było ich ponoć naprawdę mało.
Fajnie by było gdyby ktoś naprawdę to potwierdził :)
Dzięx chłopaki
Gudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem hełmik na allegro polski wz.31, i mam co do niego pytanie. Czy jest to może hełmik z fabryki silesia ??, ma trochę inny daszek, wydaje mi się że jest dłuższy,byłbym wdzięczny za informację dotyczące tego fantu
Pozdrawiam Gudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedz mi, czy hełm po docisnięciu do podłoża dotyka do niej całą powierzchnią? Czy nakarczek jest lekko podniesiony do góry? Jeżeli powierznia przylega całkowicie to jest to hełm Huty Ludwików". Tak z grubsza to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hełm pod fasunkiem w szczycie wnętrza czerepu znakowany czarną farbą. Znakowanie jest dość słabo widoczne ale wydaje mi się żę widać prostokątną ramkę a w niej jakieś litery, dość słabo czytelne. Może to jest wzór wz.31/50, to by była nie lada niespodzianka, dziękuje za pomoc !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie