Skocz do zawartości

jaki wykrywacz


forumowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem zupełnym laikiem i chciałbym zacząć przygodę z wykrywaczami

Nie interesują mnie militaria, a chciałbym się nastawić na monety etc

Czy jest jakiś wykrywacz, dzięki któremu mżna w miarę bezpieznie omijać niebezpieczne przedmioty, tak aby w całości wrócić do domu ?

A jednocześnie, aby wyszukiwać monety, biżuterię etc

dzięki za odpowiedzi z góry i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jak Cię forumowicze nie zlinczują to juz Ci nic grozić nie będzie :o). Zadajesz pytanie, które jest trochę zbyt popularne. Do tego nie piszesz nic na temat ile kasy chcesz wydać.
Oczywiscie, ze istnieją wykrywacze dedykowane na monetki, uniwersalne i na militarkę.
Problem jest gdzie indziej - trafnie ujął go sirpawlo na forum poszukuwanieskarbow:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/nindexds.html
dzięki któremu można w miarę bezpieznie omijać niebezpieczne przedmioty, tak aby w całości wrócić do domu"
- to już raczej kwestia dodatku, który nosisz na szyi :o)
pozdrawiam
J23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Masz rację :(

Naprawiam swój błąd: kaska raczej nie stanowi problemu, oczywiscie w grnicach rozsądku: 2000-3000 pln )
chodzi o to, jak ja rozsądnie wydać i czy oprócz wyszukiwania monet istnieje coś co pozwoli unikać wykopywania" ozrywek"

Jak ic zy wogóle mozan odróżnić skrzynię z amunicją od skrzyni z różnymi innym przedmiotami ( zeby nie napisać skarbami, bo wywołam salwy śmiechu na forum )

Po prostu interesują mnie znaleziska historyczne, ale nie związane z militariami, z I, czy II wojną etc

Jakieś złote porady dotyczące sprzętu i technik dla początkujacego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Wybij sobie pewne rzeczy głowy i to szybko !!
Załóżny że znalazłeś drewnianą skrzynię z amunicją (np. karabinową z mosiężnymi łuskami ) - ZADEN wykrywacz nie pozwoli Ci tak zidentyfikować tego znaleziska abyś nie pomylił go z drewnianą skrzynką pełną ciekawszych wyrobów .
Jeśli twój strach jest większy niż ochota to szkoda Twojego czasu i pieniędzy na sprzęt.
pozdrawiam Rutus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iglandaon: zdaję sobie z tego w pełni sprawę i nie zamierzam szukać w ciemno" raczej lubuję się w historii polskich ziem, a szczególnie małopolski, więc poszukiwania zaczynałbym od domu, książek, map etc.

Nikt: to też rozumiem, ale chyba są jakieś najczestsze przypadki iebezpiecznych" przedmiotów i tego z czego są wykonane, jakie rozmiary, etc. Stąd moje pytanie o wykrywacze, które najlepiej je wyodrębniają.

pytanie było ogólne i przykładowe, ale postaram sie sprecyzować:

jakie są najczęściej spotykane, niebezpieczne przedmioty, czym się charakteryzują, jak ich unikać, etc

A co do strachu, jest on chyba czymś naturalnym, a cheć wychodzenia cało z każdej przygody jest czymś naturalnym, kto twierdzi inaczej nie wie co mówi. nie mylmy lekkomyślności z brakiem odwagi. Co w tym złego, ze chce uniknąć przykrych przygód i jako nowicjusz pytam straszych" o porady ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Forumowicz - absolutnie nie masz się czym przejmować!
Jeśli interesują Cię monetki i szeroko rozumiana historia Polski", to oznacza że będziesz chodził w 90% po polach ornych i Twoja szansa na spotkanie z rozrywką kosmicznie niewielka:) Szukam już od baaaardzo dawna i to naprawdę wyjątkowa rzadkość bo jeśli coś juz tam jest, to zwykle poza zasięgiem detektora. Zresztą dość szybko opanujesz swój sprzęt na tyle by większość celów identyfikować..

Jeśli chodzi o nowe wykrywacze w Twoim przedziale cenowym, to specjalnie godne polecenia (biorąc pod uwagę że jesteś początkującym poszukiwaczem)są Minelab X-Terra50 (zwłaszcza z sondą 18KHz), Tesoro De Leon, i np.Whites Prizm V.. Wszystkie zaprojektowane właśnie na monetki i łatwe w obsłudze a mające jednocześnie świetny zasięg..
Inna sprawa jeśli bierzesz pod uwagę sprzęt z drugiej ręki..

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie