Skocz do zawartości

Co dobrego w 2005r


waldefryk

Rekomendowane odpowiedzi

Za oknem –10, w lesie wiatr hula i śnieg po pas, więc sobie myślę siedząc na ciepłym piecu, że miło byłoby powspominać najciekawsze znaleziska w minionym sezonie, może koledzy się pochwalą swoimi wykopkami , każdy przecież na cos ciekawego trafił ......

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...do tego kilka rosyjskich guzików : guziki piechoty różnych wzorów i producentów w tym oficerskie pozłacane ,guzik huzarów posrebrzany ,guzik grenadierski ,mały guzik od pagonu piechoty ,jeden guzik pułkowy z numerkiem '15' i kilkadziesiąt gładkich-zastępczych. Do tego dwa guziki gubernialne : Gubernia Wileńska i Gubernia Mohylewska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a oprócz tego plakietka mosiężna z orłem (podobno umieszczana na blaszanych instrumentach dętych orkiestr pułkowych w rosyjskich Pułkach Piechoty) i dwa rosyjskie bączki (mały na czapkę i duży na zimową papachę").

Do innych ciekawych trafień mogę zaliczyć np. plecak sierściuch" z odciśniętą sygnaturą batalionu ppanc. z 16 DPanc ,ładniutki Trommel do MG ,kilka niemieckich odznaczeń , manierek i menażek oraz drewnianych skrzyń na amunicję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie