Skocz do zawartości
  • 0

Sztylet wschodni ???


tsbezeg

Pytanie

Pomóżcie zidentyfikować mi ten szylet.Wykuty z jedego kawałka żelaza, 33 cm dł.,znalazłem podobny w ksiązce jako Kandżar ale tamten był jednak trochę inny.Wykopek z Iłowej koło A-4.Z jakiego okresu może pochodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście sprawdziłem i zobiłem czeski błąd - sprawdziłem i to Turcy wchodzili w skład plemion tatarskich a nie odwrotnie. PWN tak to opisuje : Tatarzy-nazwa jednego z plemion mongolskich,rozciągnięta również na ludy tureckie i tungusko-tybetańskie, wchodzące w skład imperium Czyngis-Chana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem historię Iłowej - historia miejscowości mocno wskazuje na czynny udział mieszkańców w bitwie pod Legnicą 1242 z tatarami(bądź co bądź to też plemiona tureckie), sądzę że może to być swoistego rodzaju łup zabrany po bitwie.Może hipoteza odważna ale kto wie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie zidentyfikować mi ten szylet.Wykuty z jedego kawałka żelaza, 33 cm dł.,znalazłem podobny w ksiązce jako Kandżar ale tamten był jednak trochę inny.Wykopek z Iłowej koło A-4.Z jakiego okresu może pochodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie