Jump to content
  • 0

coto za pocisk?


WALTER

Question

Posted

witam
proszę o pomoc potrzebuje informacji co to jest za pocisk? jest on kalibru 30mm długość luski-ok.183mm a calego pocisku 30 cm bicia niestety niewidoczneczy to oplotka?
może jakiś flak? potrzebuje opis lub cokolwiek,

16 answers to this question

Recommended Posts

Posted
na pewno ma on kaliber 30 mm ???????????????
Bo mi wygląda na 20 mm Flaka 30 i 38 bo potem Niemcy mieli 37 mm Flaki 18 i 36 . Nie mieli nic z kalibrem 30 mm . A pociski do 20 mm Flaka 30 były dwa podstawowe : przeciwpancerny i odłamkowy . Było kilka jeszcze odmian
pozdrawiam
Posted
nadal uważam że to jest 20 mm niemiecki flak
jeśli jednak ma on kal. 30 mm (w co wątpie)to może być z 30 mm dzialka Rheinmetall-Borsig -MK108 używanego w Me 262
Posted

Witam wszystkich i dzięki za pomoc, ale niejest to flak 2cm
dla porównania jest obok flak 20mm a to jest 30 mm i pocisk rozkrecony, wygląda identycznie jak flak 20mm jakby powiękrzeniełuska jest identyczna ale dużo więkrza

Posted
Elo!
Miałeś podane, co to jest, kilka postów wyżej (2005-12-30 22:14:00 + 2005-12-30 22:54:00). I to dwa razy ;) Potwierdził to sam Chuck Norris! :P
PS - Nabój = łuska + pocisk.
Pozdro!!
Posted

Amunicja do MK-103 miała wymiary 30x184mm czyli chyba się zgadza, prawda? :) Pozostaje jeszcze 3cm Flak 103/38 ale jaką amunicję toto miało - nie mam pewności (chyba tą samą).
Foto z niemieckiego forum
Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information