WALTER Posted December 30, 2005 Author Posted December 30, 2005 witamproszę o pomoc potrzebuje informacji co to jest za pocisk? jest on kalibru 30mm długość luski-ok.183mm a calego pocisku 30 cm bicia niestety niewidoczneczy to oplotka?może jakiś flak? potrzebuje opis lub cokolwiek,
WALTER Posted January 21, 2006 Author Posted January 21, 2006 znalazłem jest to niewatpliwie pocisk z działka mk101/103http://www.inert-ord.net/luft02h/index.html
Eskimos Posted December 30, 2005 Posted December 30, 2005 na pewno ma on kaliber 30 mm ???????????????Bo mi wygląda na 20 mm Flaka 30 i 38 bo potem Niemcy mieli 37 mm Flaki 18 i 36 . Nie mieli nic z kalibrem 30 mm . A pociski do 20 mm Flaka 30 były dwa podstawowe : przeciwpancerny i odłamkowy . Było kilka jeszcze odmian pozdrawiam
bjar_1 Posted December 30, 2005 Posted December 30, 2005 I jeszcze jeden.. mam te rysuneczki z takiej fajnej stronki - może ktoś pamięta link?
Eskimos Posted December 30, 2005 Posted December 30, 2005 nadal uważam że to jest 20 mm niemiecki flak jeśli jednak ma on kal. 30 mm (w co wątpie)to może być z 30 mm dzialka Rheinmetall-Borsig -MK108 używanego w Me 262
WALTER Posted December 31, 2005 Author Posted December 31, 2005 Witam wszystkich i dzięki za pomoc, ale niejest to flak 2cmdla porównania jest obok flak 20mm a to jest 30 mm i pocisk rozkrecony, wygląda identycznie jak flak 20mm jakby powiękrzeniełuska jest identyczna ale dużo więkrza
bjar_1 Posted December 30, 2005 Posted December 30, 2005 Na pierwszy rzut oka wygląda faktycznie na 20 mm z pociskiem ppanc.http://www.histavia21.net/amaviapag/Lw-Ammos.htm
MK Posted January 21, 2006 Posted January 21, 2006 Elo!Miałeś podane, co to jest, kilka postów wyżej (2005-12-30 22:14:00 + 2005-12-30 22:54:00). I to dwa razy ;) Potwierdził to sam Chuck Norris! :PPS - Nabój = łuska + pocisk.Pozdro!!
AK77 Posted December 30, 2005 Posted December 30, 2005 Na 20 mm to za krótki.W dwudziestce cały nabój ma ok. 202 mm, a łuska 138 mm.
AK77 Posted December 30, 2005 Posted December 30, 2005 Eskimos to nie jest z Me-262. Jezeli mnie pamięć nie myli to do Me-262 jest taki jak na zdjeciu.
MK Posted December 30, 2005 Posted December 30, 2005 Amunicja do MK-103 miała wymiary 30x184mm czyli chyba się zgadza, prawda? :) Pozostaje jeszcze 3cm Flak 103/38 ale jaką amunicję toto miało - nie mam pewności (chyba tą samą).Foto z niemieckiego forumPozdrawiam
m_bomba Posted December 31, 2005 Posted December 31, 2005 owszem mieli a oto dowod dwa pierwsze od lewej to 20mm dtugi to 30mm a trzeci to pocisk od 37mm pozdrawaim
Question
WALTER
witam
proszę o pomoc potrzebuje informacji co to jest za pocisk? jest on kalibru 30mm długość luski-ok.183mm a calego pocisku 30 cm bicia niestety niewidoczneczy to oplotka?
może jakiś flak? potrzebuje opis lub cokolwiek,
16 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.