Skocz do zawartości

�apomniani żołnierze Hitlera"


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś już w ręku książkę apomniani żołnierze Hitlera" Jarosława Gdańskiego?
Zamierzam kupić i myślę że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Macie jakieś wrażenia na temat w/w?
Proszę o odpowiedź!

pzdr

bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Właśnie 2 dni temu ją kupiłem. Przez święta będzie troche wolnego czasu to ja może poczytam. Wtedy napiszą trochę więcej.
W tej chwili myśle że za tą cene to się opłaca.
Jeżeli Ci się nie spieszy to po nowym roku mogę Ci najpierw pożyczyć, sam ocenisz.
Pzdr AK77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fajnie, akurat zacząłem się wgryzać w temat, a tu taka lektura. Ile kosztuje, ile stron, ile zdjęć, jak jest wydana?

Z drugiej strony bardzo mnie irytuje, to wielkopańskie, pseudolitościwe określanie przez ludzi zachodu wszystkiego co się dzialo podczas 2 wojny na wschodzie mianem zapomniany". apomniana armia Własowa", apomniane Armia Krajowa", apomniane Powstanie Warszawskie" itd. Jedyne o czym pamiętają to Stalingrad i Kursk. Buraki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książka ma 260 stron, kosztuje 28,90.Ja kupiłem ją głównie dla wykazu regularnych jednostek cudzoziemskich od szczebla korpusu do batalionu wg narodowości żołnierzy.osztuje 28,90.Co do fotek-8 stron z małymi czarno-białymi zdjęciami.jeszcze nie zacząłem czytać/brak czasu/ ale znajduje się w niej wiele interesujących tematów-rodowody ochotników,składy narodowościowe,liczebnośc,umundurowanie i odznaczenia/opisy/,jest trochę o szlakach bojowych i ozrachunkach"-tych późniejszych....do tego biogramy i trochę ciekawych informacji-zarówno o legionach, jak i jednostkach wchodzących w skład LW,WH,SS.Zapowiada się ciekawie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostała literatura z tego tematu wydana w Polsce:
- Iluzja" J.Thorwald,1994
- Armia Własowa" nr 170 J.Solarz, wyd.Militaria, W-wa 2002
- Generał Własow i rosyjski ruch wyzwoleńczy" Catherine Andreyev, wyd.Gryf, W-wa 1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wprawdzie nie dane mi było czytać w EMPIKU",ale tak jak Pisze Folkersam objetościowo wyglada nieźle , kilkanaście ciekawych fotek w środku książki,poza tym spisy ,szlaki bojowe...itd.( nie będę się rozpisywał, bo zrobili to Poprzednicy).
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie