Skocz do zawartości
  • 0

Jakaś gąsienica


snajper-s1

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pochodzenie wspólczesne jest wykluczone ze względu na okoliczności i miejsce znalezienia, bowiem pochodzi z dna bagienka. Pod warstwą ok 40-50cm czarnej zmurszałej ziemi była warstwa gałęzi i drzewa potem ilasty piasek w którym włśnie lezała, kolor piasku jeszcze na zdjęciach, głębokość szacunkowa ok. 80cm bez podchodzącej wody. Obecnie to miejsce jest zupełnie suche znajduję sie w pobliżu drogi ok 3m którą w 44r uciekały niemieckie dywizje z tzw. Kotła Brzeskiego.
Z relacji wielu starszych ludzi wynika, że teren był usłany dziesiątkami rozbitych i spalonych pojazdów różnego typu.
Nie wykluczone ,że mógł to być jakiś ciągnik gąsienicowy bo teren był straszliwie bagnisty, ale napewno gąsiennica pochodzi z okresu IIw.
Czy po oznaczeniach CT A34 1-01 nic się nie da wywnioskować, bo już myślałem, że to od T34 takie skojażenie, nie znam sie zupełnie na sprzecie pancernym
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat już jest to poprosze i ja o identyfikację pojazdu z którego może pochodzić ten kawałek, przeglądałem pewna stonę o typach gąsiennic, ale nie udało mi sie znaleźć podobnej, na bratnim forum tez nie doczekała sie identyfikacji.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z wyrzucaniem...jeśli ma 34 cm szerokości(możesz spróbować znalezść oś symetrii i dokonać pomiaru)
to zapewne pochodzi z jakigoś niemieckiego transportera.
Mam takie same pochodzące z podbeskidzia gdzie Niemcy na podwórku babci kolegi spalili właśnie taki transporter wraz z dokumentacją jednostki.Wrak stał w ogrodzie do lat
siedemdziesiątych,dziś zostały w ziemi tylko ogniwa.
Nie znam się na broni pancernej i nigdy nie dociekałem typu pojazdu.Odszukam swoje zdjęcia i wrzucę.A DTA nigdy tam nawet nie widziano...

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przypadek ,ale w okolicy znajdowałem francuskie drobniaki.Słyszałem także po pozostawionych w lesie francuskich czołgach będących na wyposażeniu wojska polskiego w 39r, którym podczas ewakuacji za Bug w kierunku na Brześć zabrakło paliwa, nawet O chyba o tym kiedyś pisał artykuł ,lecz to troszeczkę inny rejon
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie