Skocz do zawartości

JAK ROZRUSZAĆ RAKIETNICĘ WALTHERA !!!!


Gość bagneciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ją...piękną...moją pierwszą...

Pomóżcie mi ją otworzyć" !!!!!!!!!!!!!!!
Z zewnątrz wyczyściłem, wypolerowałem i wygłaskałem :)

Ale od wewnątrz za cholerę nie chce mi pokazać swoich sekretów.
Kurek, spust, jęzor spustowy powodujący załamanie lufy - wszystko zapieczone.

Moczyłem go przez jakieś 5 h w odrdzewiaczu - puściło z zewnątrz, za jakiś czas w nafcie świetlnej i nic (na zewnątrz pojawiły się jakieś brązowe plamki :( ).

Nie wiem co mam robić, czy elektroliza by pomogła ????
Rakietnica ma ebonitowe okładki, jest aluminiowa z elementami stalowymi.

Czy w razie elektrolizy mogą się zniszczyć okładki i wybite oznaczenia na aluminium ?

POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroliza lub autoliza zniszczy całkowicie aluminium. Ktoś tak próbował mp-ika wyczyścić i mu zjadło.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki J za odpowiedz, ale napisz mi jeszcze co Ty byś zrobił z nią, aby ją otworzyć.

P.S. Dzięki za informację co do elektro i aulolizy, bo miałem zamiar tak ją właśnie potraktować. Ufff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety trzeba cierpliwości i czasu (kilka, kilkanaście dni). Zostaw przedmiot w nafcie i co kilka dni spróbuj ruszać części, ostukuj rakietnicę kawałkiem twardego drewna(buk, dąb,jesion) lub z wyczuciem młotkiem. Może z czasem coś puści.
Można by spróbować z octem, ale nie wiem czy nie ruszy aluminim.
W ostateczności można spróbować podgrzać rakietnicę palnikiem lub lutlampą i próbowac rozruszać na gorąco, ale ty też uwaga na aluminium.

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, lepsze te kilkanaście dni moczenia i zabawy, niż kilkadziesiąt dni, które minęły od momentu, gdy ją znalazłem i bałem się w cokolwiek ją pakować.

Nie chcę jej za cholerę zniszczyć, jest taka ładna i taka pełna historii", że nie mogę spać po nocach :)))))))


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BERTHIE:

Ostatnio moczyłem ją w nafcie świetlnej (tej do lampek), czy pisząc nafta masz na myśli nieświetlną tylko zwykłą ???

Pytam się, bo ostatnio w chemicznym facet powiedział mi, że zastosowałem nie tą naftę co trzeba.

Świetlna ma niby jakieś zubożenia w składzie chemicznym (tj. nie jest to pełna nafta).

Powiedział mi, że musi to być zwykła nafta i wtedy po paru dniach ładnie poluzuje wszystkie śrubki, mechanizmy ruchome, bo ponoć nafta dobrze przenika di takich miejsc.

Tak w ogóle, to dziękuję Wam za tak szybkie odpowiedzi, piszcie dalej jak coś wiecie. Z góry serdecznie dziękuję.

P.S. Mam także ten sam nick na Allegro, a więc pozdrawiam wszystkich z którymi przeprowadzałem transakcje.

Bagneciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ocet reaguje na aluminium ???

Czy ocet 10 % może tak jak odrdzewiacz pozostawić ślady na powierzchni aluminiowej, czy nic nie zrobi złego ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :)
Wiem, że mogę wrzucić i poobserwować, ale pytałem się,bo to nie jest zwykły kawałek blachy aluminiowej, ze zwykłym garnkiem bym się nie cackał, ale 60 letnia rakietnica skłania do zadawania pytań :)

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jakąś róznicę robi czy to nafta swietlna czy inna. Równie dobrze może być ropa. Chodzi tu bardziej nie o odrdzewianie a o penetrację szczelin i rozmiękczenie rdzy, a przy rozruszania też o smarowanie i wypłukiwanie rdzy.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD-40 odpada, cały czas psikam po moczeniu w wielu płynach i nic. Na taką rdzę, która nagromadziła się przez tyle lat i stwardniała wd-40 nic nie podziała.

Owszem, wd40 jest dobre, ale po wcześniejszym usunięciu rdzy.

Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Berthie za odp.
Teraz pomoczę ją w ropie tylko pierwej będę musiał ją zdobyć. Kiedyś pytałem się na stacji benz. o ropę i powiedzieli, że mają tylko olej napędowy :)))

Nie wiem może w chemicznym dostanę ropę.
Wiecie gdzie ją sprzedają :)) ?????


P.S. Dziękuję Wszystkim bardzo za uwagi i sugerowane możliwości. Forum jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ac" to może być kodowe oznaczenie producenta. Teoretycznie powinno być trzyliterowe, być może trzecia została słabiej odbita lub zjedzona przez korozję.
http://users.swing.be/sw017995/german-codes.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem!!!

ac - to:
Carl Walther A.G., Waffenfabrik, Zella-Mehlis, Thüringen (ac) : (K98k, P 38, PPK : 1939 - 40)

-Carl Walther A.G., Waffenfabrik, Zella-Mehlis, Thüringen (ac) : (K98k, G.41, G.43, K43 : 41 - 45)

DZIĘKI J" ZA STRONKĘ!!!


Napiszcie tylko który skrót w końcowych nawiasach tyczy się rakietnicy Walthera, czy jest to może P 38, czy któryś z G.41,G.43 lub K43 ???? I co oznacza Zella-Mehlis ???

Tak a propos udało mi się ją otworzyć (wziąłem ją pod palnik kuchenki i WD40 aż do skutku), ujawniła jeszcze 2 bicia: cyfra 14 i 6-cio ramienną gwiazdkę (oba w różnych miejscach, ale na mechaniźmie zatrzaskowym przy lufie, po zamknięciu rakietnicy ich nie widać).

Jeszcze tylko muszę uruchomić kurek z jego sprężyną, wyciąg i śrubkę mocującą okładziny ebonitowe. Z tymi fantami będzie problem zwłaszcza z tą śrubką, na ciepło nie mogę wziąść, bo ebonitowe okładki. PORADŹCIE mi czy przewiercić tę śrubkę, czy znacie jakiś sposób, aby odkręcić nie niszcząc ebonitu ?

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie