Skocz do zawartości
  • 0

złota obrączka i coś.


lain

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Liczba 333 oznacza próbę złota. Więc na 1000 jednostek tego metalu przypada 333 jednostki złota. Drugi znak jest to imiennik czyli znak wytwórcy lub cecha probiercza ( najlepiej sprawdz cechy probiercze przedwojenne, niekoniecznie polskie). Gratuluję znaleziska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdrosny chłopiec musiał mieć ostatnie słowo? skoro nie rzucasz słów na wiatr to udowodnij z którego roku jest ta obrączka i poprzyj to źródłem z którego korzystasz.np.link do strony.jestem szczerze ciekawy twoich rewelacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak to polacy ,gardła sobie poderżną a nie odpuszczą.Polak,polakowi wilkiem" i dlatego w tym kraju można wszystko o kant d.... potłuc,jeden zawistniejszy od drugiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.Dla mnie ty zaczynasz być kłamcą.piszesz : Jak myślisz od kiedy było używane to oznaczenie DRP 585 na drugiej obrączce?" sugerując ze bicia są współczesne.nie wiem w jakim celu? nadal starasz się na hama udowadniać że rzeczy są od mojej babci z szuflady:)? nadal czekam na poparcie twoich słow faktami bądz źródłami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze jestes bardzo bezczelny oszukujesz innych i nazywasz mnie kłamcą. Nie tak dawno pisałes że jesteśmy głupi, chciałes usuwac wątek a ja zazdrosny i mam ostatnie słowo. To Ty zostałes złapany na kłamstwie i straciłes wiarygodnośc.

Co do obrączki, jest ona zwykła, tradycyjna, półokragła o szerkości około 5 mm. Obrączka posiada bicia cyfrowe 585. Krój czcionki oraz zalegający brud w literkach może świadczyć o starym pochodzeniu, technika wykonania nie koniecznie. Oznaczenia cyfrowe 585 w biżuterii są charakterystyczne dla wyrobów współczesnych. Prosze Ciebie żebyś przejrzał na alegro bicia starych i nowych pierścionków. Oznaczenie na obrączce na pewno nie jest cechą probierczą złota. Można sądzić że została zrobina na prywatne zamówienie lub na nieduży handel. Przy biciu 585 wystepuje taka możliwość, że zostały one dokonane w okresie pózniejszym. W państwie polskim próba 585 została przyjęta dopiero od 1996, wczesniej obowiazywała próba 583. Niedobory polskiego złotnictwa w latach socjalizmu uzupełniał prywatny import z zachodu z biciami 585. Dlatego ma podstwie bić moge przypuszczac że jest to obrączka powojenna.
Żródeł żadnych nie podaję. Krytyjuj ile wlezie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częśc sołdatów zakopywała po drodze pod jakimiś charakterystycznymi miejscami- głazy, stare drzewa, pomniki- zrabowane fanty. z nadzieją, że kiedyś po to wrócą. Bywało że oficerowie lub NKWD trzepali mieszoki od czasu do czasu i konfiskowali fanty. A na pewno robiono to przed lub podczas powrotu do matuszki Rassiji".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Fuks nim zacznie pan obrażać ludzi wyzywając ich od kłamców może zastanowi pana fakt że wszystko co jest wykopane z ziemi należy do Państwa więc pisanie na allegro że wykopałem daną obrączke byłoby szczytem debilizmu.Niby poważni ludzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa mój drogi że zasięgnąłem opnii rzeczoznawcy na ten temat.Jeżeli nie wierzysz polecam pracownię jubilerską Pana Stanisława Jacobsona na ulicy mariackiej w Gdansku.To co piszesz jest bełkotem a obrączka została przez specjalistę uznana za przedwojenną.nadal mam nadzieję ze zamknie ci to niewyparzoną gebę i przestaniesz mnie wyzywać od oszustów.a opisów swoich aukcji nie zmienię poniewaz nie chce kłopotów z polskim prawem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczytem debilizmu jest klamac i oszukiwac, szczegolnie na allegro, gdzie kupujacy ufa sprzedajacemu. Bylo napisac ze znalazles i tyle, a nie ... od 60 lat w mojej rodzinie :-))))

Oszustwo zawsze bedzie oszustwem, jak bardzo bys sie nie tlumaczyl :-((((
Wspolczuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego mi współczujesz.Ale najwyrazniej nie miałes jeszcze kontaktu ze służbami mundurowymi czego Ci wcale nie zycze.Przezorny zawsze ubezpieczony.Mysle ze złoto to złoto i nie ma wielkiego znaczenia czy od 60 lat w mojej rodzinie" czy znalazlem na podwórku".napewno bezpieczniejszą jest pierwsza wersja.o zegarku ze skorodowaną tarczą też sądzisz że był w szufladzie u babci?szuflada pewnie była pełna ziemi i padał w niej deszcz,dlatego tak zegarek skorodował.A moderatora prosze o usunięcie tego postu w całosci ponieważ uważam iż nie wnosi niczego do tematu.Chłopaki bawcie się w detektywów w lesie,a nie szukajcie po necie kto co gdzie napisał,bo to nie wasza kurna sprawa w jaki sposób sprzedaję swój przedmiot.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie