Skocz do zawartości

Kukliński szpiegiem dla idei czy dolarów?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Facet miał jaja ,taki numer wyciąć ruskim i naszemu kochanemu Jaruzelskiemu.Dla mnie bohater!!!!A co do zdrady, Von Stauffenberg o mały włos i rozwaliłby samego Hitlera ,też uznali go za zdrajce i dostał czape.Obecnie w Niemczech jest uznawany za bohatera ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze tak kiedy Kuklinski zdradzal lokalizace jedenostek i inne fakty,w tych jedynostkach sluzyl byc moze twoj ojciec ,wujek, brat.Gdyby amerykanie zdecydowali sie na atak,nie mial bys ojca,brata,wujka a moze nie bylo by cie na swiecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wtrącam swoje trzy grosze bo dyskusja ciekawa.Więc panie pik niewiem ile pan ma wiosen ale mnie zmusiło polskie wojsko do dwukrotnej przysięgi, raz w 1980 ( tak to ta z cccp) i drugi raz chyba w1993 albo 4 ale już z modlitwą.A teraz o p. Kuklinskim,bez wątpienia był to człowiek wielkiej odwagi i zasługuje na podziw.Każdy kto żył w tamtych h..... czasach wie o co mi chodzi.Kuklinski postawił wszystko co miał na jedną karte a niejednego z nas niebyło by na to stać.A z tymi dolarami to napewno coś tam dostał ale mu się należały jak psu buda. P.S. Do kolegi liska . Miałem wątpliwą przyjemność być w wojsku w stanie wojennym i napisze szczeże że g. Jaruzelskiemu POWINIŚMY być wdzięczni że ruski nas nie odwiedzili i nie zrobili kuku.Jest to moja opinia i pole do następnej dyskusji. Narazie Michu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mająteczek pod Warszawą to mu coś za szybko wyrósł z półkownikowskiej pensji.Zaradny chłop,dorabiał na boku u kamieniarza ,wieczorami szlifował parkiety albo miał bardzo oszczędną żonę.
Dla mnie zdrajca.Ludzie-przecież on osłabiał Polską armię,jak by nie była.Miała bronić spoleczeństwo podczas ewentualnego konfliktu.Jeżeli on kapował że w tym i tym miejscu znajduje się schron,grubość stropu tego schronu wynosi x,aby go przebić należy użyć bomby o wagomiarze x,i z założenia że w tym schronie mógł siedzieć ktokowiek,kto to czyta i rozumie-to kim on jest dla was?
Napewno sprzedal miejsca zgrupowania alarmowego jednostek i inne ważne z punktu widzenia obronności dane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby baba miała wąsy byłaby dziadkiem !?? JARUZELSKI wprowadził Stan Wojenny i co z tego wynikło !!!Dzisiaj twierdzi że dla dobra Polski że w obawie przed wkroczeniem bratniej armmii czerwonej a w świetle obecnej wiedzy wiemy że bolszewicy wykluczali taki wariant tym bardziej że mieli Afganistan na głowie .A na przyszłość nie przytaczaj cytatów z TRYBUNY LUDU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie włączać do dyskusji bo istotnie temat był już wałkowany, ale porównywanie płk. Kuklińskiego do Jaruzelskiego to albo kompletny brak wiedzy albo nie wiem co, a przysięgał służyć Polsce ludowej bo ludowej ale Polsce, a nie Związkowi Sowieckiemu. Dlatego uważam go za bohatera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie można postrzegać świta tylko czarno białego ,jest cała tęcza kolorów:). Kuklinski mógł kochać polske i napewno ją kochał a mieć w zadku ruskich .Jeszcze raz podkreślam że zaryzykował swoje i swoich bliskich życie dla POLSKI.Michu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie