Skocz do zawartości

Film Ogniomistrz Kaleń - prośba


Gustaw

Rekomendowane odpowiedzi

Jednego nie jestem w stanie pojac...?
Jak to jest, ze w przypadku potrzeby splugawienia kogos, wyeliminowania z zycia, z zemsty itd. archiwa ubeckie sa BARDZO WIARYGODNE. A gdy ich zawartosc nie pasuje do kreowanej rzeczywistosci to wtedy sa klamliwe??????

Cytowany na poczatku tego topicu niejaki prof. Wieczorkiewicz moze i jest autorytetem dla - jak sie okazuje licznej grupy ciemnogrodzian. Proponowalbym jednak czasem zweryfikowac gloszone przez tego Pana poglady. Wlasnie poglady i opinie bo napewno nie fakty. Pan ten uprawia zwykla propagande. Podobnie jak zdecydowana wiekszosc moich szanownych przedpiscow".
pozdr.
krecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abstrahując od wszelkich innych kwestii tu poruszonych zastanawia mnie jedno gdzie jest admin. który milczy kiedy nazywa się kogoś per gnoju" co jest oczywiście przyjętym w netykiecie i preferowanym sposobem zwracania się do rozmówcy, przy tym za o wiele drobniejsze wykroczenia inni dostają tu co najmniej czerwoną kartkę- to tak na marginesie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoho... dzień mnie nie było a co się porobiło

Właśnie ja też się dziwię co robi (a właściwie dlaczego nic nie robi) admin w sprawie sformułowania gnoju". To chyba jest wyrażenie - delikatnie mówiąc - obraźliwe i wyraźnie taki był cel piszącego.

Gustawie, właśnie Ci pisałem na początku postu że jedna powtórka już była, choć o nieludzkiej porze. Nie wiem czy zdążyłeś się załapać. Niestety wobec tendencyjnych i NIE NA TEMAT ataków co poniektórych wątek się rozwinął, do czego i ja się przyczyniłem. Zgadzam się natomiast, że ta dyskusja powinna być w innym miejscu na forum. Natomiast nie rzucałbym na Twoim miejscu na forum linka do strony komercyjnej - zakrawa na kryptoreklamę.

Krecio: osobiście nie widziałem ubeckich archiwów, ale myslę że poza tym, co ewentualnie" tam dołożono są wiarygodne. Niestety parę rzeczy, w tym nomenklatura (stosowana przez niektórch na tym forum) pasuje wyłącznie do epoki, która się skończyła - przynajmniej teoretycznie - w 1989. a to, że niektórzy w niej dalej tkwią... no cóż.

Do mnie - wybaczcie Państwo - nie trafiają argumenty, że Podziemie występowało przeciwko legalnej uznanej przez mocarstwa światowe" władzy. Jaka to była władza? Utworzona równolegle do władzy już istniejącej, podtrzymującej ciągłość władz II RP, na terenie agresora z 1939 r. (ZSRR), popierana przez tegoż agresora i wprowadzona przezeń niejako legalnie" w 1944 r., kiedy ZSRR stał się ponownym okupantem? Przecież to władza kolaboracyjna!
Jednymi z jej pierwszych posunięć było sfałszowanie wyników referendum i wyborów. Jak ktoś myśli że mocarstwa zachodnie (sowietów pomijam) stanęłyby w 1945 r. w obronie Polski - o której szarzy obywatele tych mocarstw mieli bardzo blade pojęcie, w przeciwieństwie do potężnego" Związku Radzieckiego - po tym jak zaprzedały się w Teheranie i Jałcie, to moim zdaniem jest bardzo naiwny. Prawda jest taka że nasi zachodni alianci" nie mogli wtedy wykonać zwrotu w polityce o 180 stopni, boby się zbłaźnili i ewentualnie spowodowali nową wojnę (na co tak liczyli Żołnierze Podziemia).

Nie jestem historykiem ale odróżniam Podziemie od zwykłych band. O tym, dlaczego leśni" działali, jak działali pisałem w wątku o Ogniu" i tam odsyłam. Może mieli się za darmo dać pozabijać? Gdyby się dobrze zastanowić, osoby likwidowane przez Podziemie byłyby w realiach sprzed 1945 r. traktowani jako zdrajcy lub konfidenci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec pieśń leśnych", której tekst podał mi zmarły niestety przedwczoraj Żołnierz AK. Wcale nie wstępował do powojennego Podziemia. Ono - poprzez zbrodnie UB i NKWD na kolegach z partyzantki - ogarnęło Go samo. Słowa pieśni (melodii można się domyślić) doskonale wyrażają cel walki i niespełnione nadzieje.

Gdy Naród do boju wystąpił z orężem / To wyście w Lublinie radzili. / Warszawa wołała „zginiem lub zwyciężym” / a wyście PPR tworzyli.

Śmierć wam, czerwoni panowie, / za czułą nad nami opiekę. /
Śmierć wam za „wolność” na piśmie i słowie, śmierć wam za waszą bezpiekę.

Gdy ginął za Polskę kwiat naszej młodzieży, / Akowcy się w lasach krwawili, / to wy tych najlepszych Ojczyzny żołnierzy / zdrajcami Narodu ochrzcili.

Śmierć wam, Rok’sowscy, Bieruty, / Osóbki i inni Gomółki, /
wy Żydom, kacapom umiecie szyć buty – / zginiecie z komuną do spółki.

Gdy Anders we Włoszech z Niemcami wojował, / „Bór” w szwabską iść musiał niewolę, / to Bierut Stalina po rękach całował, / rząd oddał pod jego kontrolę.

O śmierć wam, „patrioci” gorący, / za kraj nasz za Bugiem sprzedany. / Słuchajcie, jak chwali was naród tułaczy, /
lud przez was w tułaczkę skazany!

Już rozbiór Ojczyzny potępił świat cały, / już Bugu potępił granice, / Lecz hycle i zdrajcy też będą wisieli /
Lud stawia im szubienice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację piters, zapomniałem o zakazach i nakazach Bociana. Doczego to doszło.
Mam nadzieję,że admin mi to wybaczy. Rozmowa poszła w złym kierunku, więc sam zacząłem szukać tego filmu z pozytywneym skutkiem.
Nie wiem tylko teraz z jakim skutkiem i reakcją spotkam sie u Bociana.
Dziekuję pajakowi za maila z propozyca przegrania filmu.
pozdrawiam
gustaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie