Skocz do zawartości

niespodzianki przy poszukiwaniach monet ...


milbas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio trafiły mi się na polach ciekawe przypadki monet. NAzywam je niespodziankami, ponieważ na mazowszu nie powinno ich być, ale są :-)))))).

A więc trafiłem II wojenne ore z norwegii (2 monetki), pruskie fenigi z I połowy XIX w. i I wojenne krajcary Austrowęgierskie (no te wiadomo - z wojeskiem:-), i monetkę hiszpańską przedwojenną.

NA koniec zaś trafiłem piękną monetkę z tuńczykiem z chorwacji :-))), szkoda że współczesna -1983, ale też miło.

Jestem ciekaw, jakie Wam się trafiły iespodzianki" ?????

Pozdrawiam
MILBAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku na wzgórzu Gedymina (bodaj) w Wilnie, trafiłem 10 Kc z 1993 między kamieniami bruku, i parenaście kopiejek w stanie popiecowym" w ziemi z wykopu pod fundamenty muzeum narodowego. W takim stanie je znalazłem, że od ręki oceniłem panie 200 lat w ciężkim gruncie" - to myślałem że boratynki i większe rodzeństwo. Po powrocie do domu i wyczyszczeniu emocje opadły. Najstarsze były z 1960 a najmłodsza z 1983. A boratynki to czeszę u wujka na ogródku, chociaż i polowanie na flaszkę wśród miejscowych daje porządane efekty.

pzdr woyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Jorg nie narzekaj na ACE 250. Ja mam tego małego potworka i jakie wychodzą fanty...sam zobacz w Dzisiejsze odkrycia vol.III" w moich postach ;) Poza tym od roku szukam na polach i wiem,że tyle tego leży w glebie, że aż mi się włos na głowie jeży 8)
Mi z niespodzianek trafił sie ostatnio grosz bawarski Emanuela II z 1723r.
Pozdrawiam. Hubert.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ciekawostka - zbieg okoliczności.
Niewielkie, zaorane pole 100/200 m (jedno z niewielu już nie obsianych), przez środek bruzda dzieląca na dwie połowy. Na jednej wychodzą same guziczki na drugiej same monetki. Trzy popołudnia i ciągle to samo. I komu się chciało to segregować?
Pozdrowienia. senior.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie