Jump to content
  • 0

łyżki widelce....krupp?rosja? i cos jeszcze...


lain

Question

17 answers to this question

Recommended Posts

Dzisiaj mam dzień cepa. To zupełnie inny Krupp. Firma Berndorf art. Krupp istnieje do dzisiaj, nazywa się Berndorf AG", ma siedzibę w Berndorf k. Wiednia i produkuje instalacje ze stali nierdzewnej.
http://www.berndorf.at/kontakt.html
Link to comment
Share on other sites

Witam! Kiedyś założyłem wątek o łyżkach znajdowanych na polach bitew i tam m.in. wstawiłem zdjęcie łyżki z takim samym misiem", wokół którego umieszczony był napis -Berndorf art. Krupp. Niestety wątek przekształcił się w nieinteresującą mnie dysputę na temat herbów. Temat wątku :Łyżki i łuski, forum - nasze odkrycia.
Pozdrawiam !!
Link to comment
Share on other sites

Кольчугино - Kolczugino miasto między Moskwą a Włodzimierzem znane z przemysłu odlewniczego i metalowego. Znane jest w Rosji z produkcji naczyń i sztućców nierdzewnych; to taka rosyjska Drzewica z rosyjskim Gerlachem.
Krupp opatentował produkcję stali nierdzewnej w 1911 (?).
Łyżka mogła zostać wyprodukowana już w Rosji Sowieckiej, która wbrew propagandowej wrzawie robiła dobre interesy z Kruppami. Firma Fryderyk Alfred Krupp z wdzięczności Leninowi za wyjątkowo udane transakcje z władzą radziecką (handel armatami) zbudowała pomnik wodzowi rosyjskiej władzy na via Krupp na wyspie Capri.
Link to comment
Share on other sites

kupione za słonine (dosłownie).stąd kilogramy że ktoś już nie miał czego tym jeść.narazie staram się czyścić i kompletować zestawy.wydaje mi się że to srebro...dziękuje wszystkim za odpowiedzi!!w środku tego misia dokładnie:Berndorf art. Krupp.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information