Skocz do zawartości

Ulubione książki wojenne


Seb Blatter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Książek które wywarły na mnie duże wrażenie przeczytałem sporo, ale może przedstawię tutaj dwie pozycje które przeczytałem niedawno i zapadły mi w pamięci, a mianowicie:
1. dradzona Armia" Heinricha Geralcha.
2. Przez piekło dla Hitlera" Henrego Metelmanna.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez piekło dla Hitlera" Henrego Metelmanna
Nigdy w życiu nie czytałem większych bzdur!
W dwóch słowach jest to ballada o niemieckim żołnierzu który w wolnych chwilach oczekiwania na uszkodzoną część do swojego czołgu pracuje w kołchozie i brata się na każdym kroku z rosyjskim chłopem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co wy macie z tymi balladami o niemieckich żołnierzach? Jak już ktoś wcześniej zauważył na tym forum, każda książka czy film to kwestia indywidulanej interpretacji. Co do Przez piekło dla Hitlera" jest to napewno bardziej realistyczny obraz tamtych dni aniżeli większośc komercyjnej szmiry na naszym rynku wydawniczym nastawionym tylko na robienie kasy, a nie na wydawaniu wartościowych pozycji. Może kolega Kris napiszę nam jakie jego zdaniem są najbardziej ciekawe pozycje wydawnicze które on przeczytał ??
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
no więc:
przyznam, że wychowałem się na książkach B.Wołoszańskiego (np. ,,Straceńcy czy ,,Po drugiej wojnie światowej"). Może nie wszyscy uznają ks tego autora za warte czytania ale gdyby nie one to nie wpadłbym w to hobby...
Ad rem:
,,Obywatele w mundurach S.Ambrose,
,,Na zachodzie bez zmian" M.Remarque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie