Skocz do zawartości

Fotografie Schi-Jäger


sadyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
Chciałbym tak skromnie zauważyć, że nastąpiło tu pewne wymieszanie Skijäger" z Gebirgsjäger" (pojęcia te nie są zamienne!), tudzież z innymi - więc albo niech będą tu wrzucane zdjęcia wszystkich żołnierzy niemieckich (tudzież ich sojuszników) z nartami, albo trzymajmy się tytułu wątku.

Pozdrawiam
Leuthen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się dowiedzieć czy to prawda, że niemieccy strzelcy alpejscy czy inni wojskowi narciarze szkolili się w Zieleńcu, który teraz jest w Polsce? Czy to prawda i gdzie można o tym przeczytać? Bo ja jeżdżę do Zieleńca na narty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumburak, Alpenkorps i strzelcy alpejscy to I wojna światowa - druga to Gebrigsjäger" czyli strzelcy górscy. Mogę spróbować ustalić, czy GJ się szkolili w Zieleńcu czy nie, ale to trochę potrwa (prawdopodobnie około pół roku - szczegóły metodyki poszukiwań wyślę na życzenie na priv, żeby nie zawalać forum :-) ). Jednakże nietrudno się domyślić, że inne formacje Wehrmachtu również szkoliły żołnierzy w jeździe na nartach, a Zieleniec idealnie nadawał się na miejsce takich szkoleń, więc trudno będzie w takim przypadku ustalić, ilu żołnierzy się szkoliło, z jakich jednostek, itd.

Pozdrawiam
Leuthen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie