Skocz do zawartości
  • 0

niemiecki dalmierz proszę o pomoc


tarnus

Pytanie

Witam wszystkich poszukiwaczy, odkrywców oraz miłośników militariów. ostatnio stałem się posiadaczem niemieckiego dalmierza, i chciałem uzyskać więcej informacji o tym urządzeniu(orginalna nazwa wz.model, itp.). Sztuka którą posiadam jest w stanie dobrym +, optyka sprawna , wszystkie części ruchome, farba z lekkimi odpryskami, skóra na bocznych pokrętłach cała. Jedynie brakuje tabliczki aluminiowej z odbiorami wojskowymi(pozostał kawałek lewego skrzydła wafki"). Może ktoś zna jakiś link na stronę z niemieckim sprzętem, albo wie gdzie takie cudo można spotkać (MUZEUM, PRYWATNA KOLEKCJA). Może ktoś zna cenę rynkową takiego eksponatu . Szukałem na aukcjach internetowych ale nie ma. Z góry dziękuję za wszelkie informacje (WIĘCEJ ZDJĘĆ NA MAILA).
PODZRWAIM TARNUŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Może będę mało odkrywczy, ale jak dla mnie to dalmierz o bazie 1 m stosowany w lekkim flaku (i pewnie nie tylko) - Entfernungsmesser 1 m, w skrócie EM 1 m, a może i EM 1 m R (od Raumbild, o ile działał na podobnej zasadzie jak więksi bracia) - nie pamiętam w tej chwili.
I jako taki nie jest całkiem kompletny - brakuje mu sterlarza, na którym był zawieszany na ramionach obserwatora, wraz z umieszczonym na plecach trapezoidalnym pojemnikiem na baterie do podświetlania skali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie