Skocz do zawartości
  • 0

Dziwny przedmiot


Pit_100

Pytanie

Cześć! Ostatnio znalazłem ten przedmiot na jednym z wiejskich targów na którym sprzedaje się zwierzęta i inne rzeczy. Nie potrafię powiedzieć z czego jest wykonany ale znalazłem go na dyskryminacji. Prawdopodobnie ma główkę z aluminium. Długość razem z główką ok 5cm. Proszę mi powiedzieć co to za przedmiot i mniej więcej z jakiego okresu pochodzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pit_100, naprawdę masz cierpliwość do tych znalezisk"... Myślę, że możesz zajrzeć np. tu: http://www.zlom.pl/main.php?id=5&lg=pl , tam powiedzą Ci, co to jest i do czego się nadaje:-)
Pozdrowionka i życzę ciekawszych znalezisk:-)
daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Danieloffa!
Jeśli cię nie interesuje co odkopałeś to ok. Jest też druga opcja, że znasz się na wszystkim i dlatego nie dajesz nic do identyfikacji. Jeśli jesteś tak dobry to może Ty wiesz co to jest? Niestety w to wątpię. Co do ciekawszych fantów to zapewniam CIĘ że trochę ich mam.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do smieci, to i owszem zabieralem takie na zlom.
Zlom zas sortowalem, jednak raz w czasie sortowania jedna z bezksztaltnych blaszek cos wydawala sie przypominac, wygrzebawszy ja z odpadow przeznaczonych do przetopu i oczyszczeniu okazala sie ona czaszka SS :) Miala kilka dziur, jednak to byla wlasnie takowa.
Wniosek: brac wszystko i potem czyscic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie przy sortowaniu śmieci, podczas ostukiwania z gleby przedmiot co wcześniej sądziłem za to jakiś kawał bezkształtnego metalu okazał się ołowianym żołnierzykiem, był bez głowy ale zawsze to coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem kiedyś coś podobnego. Po oczyszczeniu okalo się to śrubą od trumny. A co ciekawe, na żadnej mapie ten teren nie widniał jako cmentarz, z przekazów sterszych też to nie wynikało. Może została tam przywieziona wraz z nawiezioną ziemią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ostatnio znalazłem ten przedmiot na jednym z wiejskich targów na którym sprzedaje się zwierzęta i inne rzeczy. Nie potrafię powiedzieć z czego jest wykonany ale znalazłem go na dyskryminacji. Prawdopodobnie ma główkę z aluminium. Długość razem z główką ok 5cm. Proszę mi powiedzieć co to za przedmiot i mniej więcej z jakiego okresu pochodzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie