Jump to content

Grupy Rekonstrukcyjne= I W.Ś??


Recommended Posts

Cześć jestem nowym użytkownikiem tego forum i odrazu zadam jedno pytanie czy istnieje w polsca grupa rekonstukcyjna ,zajmyująca sie rekonstukcja oddziałów niemeickie,austryjacko-wegierskich badz rosyjskich w polsce?Szukałęm na ten temat info w necie ,ale niestety nic nieznalazłem?Czy ktoś moze mi pomóc?
Link to comment
Share on other sites

Prosze nie siac wrogiej propagandy!
W Łodzi formują się Legiony, w fortecznych miastach Krakowie i Przemyślu działają pasjonaci. Generalnie jest głucho na ten temat, także i tu, gdzie co drugi wątek dotyczy przerobki szwajcara na Wh... no coż...
Życze cierpliwosci, bo jak tylko coś ruszy, to kopary Wam opadną...

Es lebe der Kaiser Franz Josef I!
Link to comment
Share on other sites

w Poznaniu przy SRH Odwach" jest sekcja Wojsk Wielkopolskich z przełomu 1918/19, a co za tym idzie wojsk pruskich. Posiłkujemy sie mundurami z Hero, bo na razie priorytetami sa inne formacje. Wydaje mi sie ze I wojenna rekonstrukcja jest o wiele droższa od II, i stad narazie małe zaiteresowanie. Np za sama bluzę pruska (nie pamietam wzoru- chyba 15 albo 16 ) w hero chcą około 800-900 złotych.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jestem czlonkiem jak narazie 2 osobowej :-)
GRH 69 Riazanskiego Pulku Piechoty Kn. Golicyna.
Pracujemy z kolega od ponad roku nad sportretowaniem postaci carskich piechocincow z okresu 1914/15. Jest to wbrew obiegowej opinii zadanie bardzo trudne - zabierajac sie za te rekonstrukcje nie zadwalismy sobie sprawy jak trudne. nasza rekonstrukcja wymaga samodzielnego wykonaia wiekrzosci elemntow od podstaw i bedzie mozna nas zobaczyc w sieci gdy skonczymy nasza prace. mamy juz kilka sukcesow w postaci odtworzonych elentow ekwipunku ale - Najpierw zolnierze- potem strona w sieci :-)

Pozdrawiam wszystkich milosnikow IWW
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Witam jestem członkiem 3 Galicyjskiego Pułku Artylerii Fortecznej im. Księcia Kinsky'ego z Twierdzy Przemyśl. Jak naraze jest nas tylko 15 ale mamy nadzieje że po ogłoszeniu mobilizacji będzie nas więcej. Prosze o kontakt ludzi z podobnymi zainteresowaniami. Pozdrawiam Fajerwerker.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mam regulamin wojsk pieszych. Regulaminy i instrukcye" Walka, Kraków 1913, Musztra, Kraków 1914, oraz podręcznik taktyki z 1914 roku przepisany ręcznie po polsku, prawdopodobnie też galicja.(na okładce duże litery ZKP i wieniec laurowy) Może ktoś pomoże w identyfikacji. Chętnie wesprę braci rekonstruktorów.
Link to comment
Share on other sites

Do: piorpp

Ja nie wiem skąd masz te informacje, ale bluza niemiecka z I WŚ różni się od bluzy niemieckiej z II WŚ. Bluza M36 (nie wspominając M40, M42, M43) nie ma mankietów. Różni się tez krojem kołnierza. W międzyczasie pojawiła się jeszcze bluza reichswehry, która jest formą przejściową między bluza M15 a M36.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information