Skocz do zawartości
  • 0

Szalony święty Mikołaj terrorysta!


MK

Pytanie

Hehehehehe :) Jeszcze taki medalik do ID. Niestety zeskanowałem tylko jedną stronę, postaram się zrobić skan drugiej ale szybko to nie nastąpi bo nie mam dostępu do medalika :( A więc jak widać, na awersie (czy też rewersie) widać postać św. Mikołaja szusującego na nartach i walącego z łuku do wszystkiego co się rusza :-P CIA jest już na jego tropie więc spokojnie.
Z drugiej strony był orzeł i z napisów co zapamiętałem coś o Tirolu. Więc jakiś trop już jest. Nie widać wymiarów, ale średnica to około 4 cm.
Może ktoś się spotkal już z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehehehe :) Jeszcze taki medalik do ID. Niestety zeskanowałem tylko jedną stronę, postaram się zrobić skan drugiej ale szybko to nie nastąpi bo nie mam dostępu do medalika :( A więc jak widać, na awersie (czy też rewersie) widać postać św. Mikołaja szusującego na nartach i walącego z łuku do wszystkiego co się rusza :-P CIA jest już na jego tropie więc spokojnie.
Z drugiej strony był orzeł i z napisów co zapamiętałem coś o Tirolu. Więc jakiś trop już jest. Nie widać wymiarów, ale średnica to około 4 cm.
Może ktoś się spotkal już z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się całkowicie piryt, czego jak czego,ale kultury naszego Międzymorza (tak to nazwijmy bo tworzyliśmy ją przez lata z Litwinami, Rusinami wszelkiego rodzaju, Niemcami, Żydami, Orminami i skończyłoby się miejsce w poście jakbym dalej wymieniał...) i jego wielowiekowego dorobku na pewno wstydzić się nie powinniśmy- co najwyżej ją czasami odkurzyć....:)- ale post nie o tym, a moderator czuwa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to nie Święty Mikołaj tylko Ullr, bóg z mitologii germańskiej, patron sportów zimowych: narciarskich i biathlonu, stąd zapewne ta pukaweczka.
Ja mam coś podobnego tylko z drugiej strony jest napis ,,winter spotler schutz patron''.Do dnia dzisiejszego w Tyrolu wyrabia się takie pamiątkowe gadżety.
Pozdrawiwm Łukan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Santa Claus w takiej postaci jak występuje obecnie w naszej świadomości to produkt amerykańskiej pop-kultury z lat 30 rozpowszechniony u nas długo po wojnie. Dawniej, jeszcze w niektórych miejscach w PL w latach 80 przedstawiano i przebierano się w Mikojała jako nobliwego biskupa z pastorałem, a nie pajaca z czerwonym nochalem wczeszczącego HOHOHO Marry Christmans" :) pozdro J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam medalik z tym Szalonym Mikołajem".Niestety nie mam czym zrobić fotki. Medal" jest 6-o kańciasty w środku okrąg z Mikołajkiem" uzbrojonym w łuk.Resztki farby-czerwone buciki,kubraczek i czapeczka.Nad nim napis UL-LR.
Po drugiej stronie góra ze schroniskiem z napisemSNEZKA"(po czesku) oraz 1603m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...właśnie Jeager. Zbyt łatwo i bezkrytycznie przejmujemy to co zza oceanu. Czesi np. mimo, że wiele narodów z nich się naśmiewa mają swoją kulturę i ją pielegnują. Przykładem mogą być nazwiska typu Tarnerova Tina, czy też nazwa dla komputera - pocitac :D

Ps.
Na margineie... w czwartek byłem na bunkrach w m. Darkovice okres Opava. Ludzie, toż to szok. Czesi nigdy ich nie użyli, ale jak oni dbają o te obiekty... mmmm... środek kompletnie uposażony (broń, amunicja, wentylacja, wyposażenie) wszytko to rodzi niezapomniane wrażania. Wszystkiego można dotknąc i nikt złego słowa nie powie. Na mnie osobiście wrażennie zrobiła tabkica nad karabinem maszynowym do ostrzału nocnego i w warunkach pogorszonej widoczności.
O jesooooo.... przepraszam! To nie ma związku z Mikołajem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie