Skocz do zawartości
  • 0

MG42 magazynek


Anielskooki

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na moim poza biciami producenta (kod trzy literowy)są resztki numeru malowane białą farbą .Takie jak np.na puszkach od masek tylko mniejsze cyfry . Poszukaj na pokrywce może coś zostało . I jeszcze w kwestji formalnej to nie jest magazynek tylko pojemnik ma taśmę 50 ogniwek - magazynek był do MG-34 tzw. siodło .Ale to już zupełnie inna historia ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój jest najwyrażniej sporo póżniejszy (z 43 r.) a coś mi się kojarzy że to 39 to pewnie data produkcji . To by znaczyło że są to jeszcze czasy kodów P . Ale czy te pojemniki były sygnowane wytwórnią na początku wojny tego nie wiem . Nigdy takiego wczesnego nie znalazłem . Gratuluję fajnego trafienia ! A i jeszcze jeśli chodzi o te malowane numery - mogą być ale nie muszą . Tak zaznaczali pojemniki żeby było wiadomo do której sztuki należą - to był namalowany numer broni - tak jak na przybornikach , pojemnikach na lufy itp. elementach kompletu wyposarzenia MG . Ale dlaczego nie wszędzie to robiono też nie wiem . czasem na zdjęciach widać te numery a czasem nie . Leśny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie