Skocz do zawartości

Dzisiejsze trafienia vol III


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

a to już trafienie po powrocie do domu, czyli wczoraj :) mój pierwszy żelazny krzyż :-D tyle lat ile kopie nigdy jeszcze nie trafiłem do wczoraj :) cały las mnie słyszał, w prawym rogu resztki jakiejś odznaki luftwaffe której jeszcze nie zidentyfikowałem ale już wkrótce....
pozdro Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, a wiesz może (lub masz stronke z info) kiedy i za co była przyznawana, czy było to coś na wzór odznak bojowych czy raczej nosił ja każdy żołnierz obsługu naziemniej ?
pozdro Mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ciekawostka to też trafienie z przed paru dni, cieńka blaszka z wyraźnymi miejscami po jakiś nitach (lub innym czymś ) na niej napis Einer fur alle, alle fur einer (jeden za wszystkich wszyscy za jednego) na środku runa, ktos może spotkał sie z czymś takim ??
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mój dzisiejszy fant :D jest to trzeci garnek znaleziony przeze mnie na wsi, pierwszy był m40 w czarnej oryginalnej farbie ale bez kalek (kundel przy kilku deskach zbitych co się miało budą nazywać z niego jadł), drugi był m40 luftschutz (walał się po obejściu) a dzis ten, szkoda tylko, że chłop go papierem przejechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie