Skocz do zawartości

tradytory Kalisz


omi30

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - właśnie , może ktoś dysponuje jakimiś zdjeciami lotniczymi Kalisza i okolic ???, bardzo potrzebuję a niestety nigdzie dorwać nie mogę.

Do Jagmina - skad jesteś ??? - bo nie wiem jak Ci wytłumaczyć to miejsce.

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam

Użytkownik omi30 zamieścił mapę z naszej strony www NIE PODAJĄC ŹRÓDŁA skąd ona pochodzi bez naszej wiedzy i zgody - chociaż na stronie jest wyraźny zapis o takim obowiązku. WSTYD.

Cytuję:
Wykorzystanie materiałów z tej witryny do celów niekomercyjnych (niepłatnych) - wymaga pisemnej zgody autorów i jest dopuszczalne z wyraźnym zaznaczeniem o źródle zaczerpniętych informacji.

Pochodzi ona ze strony www.schrony.website.pl
Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę.
Kontakt mile widziany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
-> Romo
Napisz cos więcej o miejscu, w którym znajdują się wskazane przez ciebie etony".
Jeśli to miejsce godne odwiedzenia, a sam nie wiesz co to jest, to może uda się rozponać owe dziwo komuś innemu.
Oczywiście, o ile odwiedzi owe miejsce godne odwiedzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Marcin w Winiarach i na Szałe też o nim gadają(starsi ludzie)O tych budkach strażniczych to wiem bo nawet do tej pory ich resztki sie tam walają(betonwe podstawy z kawałkami drewna)Pierwsza wersja jaką słyszałem na ul. Elektrycznej mówiła że unkier" znajduje się gdzieś tam koło przejazdu(na końcu ulicy - ringstad ???), zainteresowałem się tym, następnie ojciec mówił mi że jak był dzieckiem właśnie na tej górce po lewej stronie wystawała z ziemi jakaś budowla ???........
Minęło trochę czasu od naszej ostatniej dyskusji tutaj na forum, dość dokładnie, takimi różnymi sposobami górkę" sprawdziłem, niestety jest pusta" legendarnego unkra" nie ma, być może znajduje sie gdzie indziej.
Oczywiście nie poddaję się w jego poszukiwaniu, mam nadzieję, że kiedyś go odnajdę........:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Najnowsza wiadomość odnośnie bunkra, dorwałem niemiecką mapę no i zgłupiałem w mojej górce nic nie ma to fakt, który osobiście sprawdziłem - mapa jednak potwierdza legendę, obiekt na niej się znajduje i to nie tak mały, a co lepsze obok są jeszcze inne zabudowania po których nie ma śladu i o których nikt nie pamięta - chyba niemiaszki uciekając przed ruskimi nie zapakowali tego wszystkiego na samochody i nie zabrali ze sobą ????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam
Po upływie prawie trzech lat, nic w sprawie mojego" bunkra się nie zmieniło - nie odnalazłem go :-(, może na forum pojawił się ktoś nowy z Kalisza lub okolic i coś w tej sprawie dołoży ? :-)
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po upływie trzech lat przypomnę coś:

Napisz coś więcej o miejscu, w którym znajdują się sfotografowane etony".
Jeśli to miejsce godne odwiedzenia, a sam nie wiesz co to jest, to może uda się rozpoznać owe dziwo komuś innemu.
Oczywiście, o ile odwiedzi owe miejsce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
...sorka Jagmin :-)
Mapki nie mogę załadować, ale napiszę Ci jak tam trafić:
Dojeżdżając do Kalisza od strony Łodzi, na osiedlu Winiary przy takim wielkim ceglanym kominie(po prawej stronie drogi)skręcasz w lewo i jedziesz przez osiedle (mała serpentynka)Twoim celem jest dojechanie do lasu (cały czas asfaltem)następnie przez las jedziesz prosto po około 2 kilometrach drogę przetną Ci pierwsze tory kolejowe(pojedyńcze), teraz przed Tobą są następne - skręcasz przed nimi w lewo i leśną drogą jedziesz cały czas prosto(wzdłuż torów po prawej stronie).Po przejechaniu około 1.5 km droga kończy się budynkiem opuszczonego magazynu, skręcasz przed nim w lewo i po ujechaniu około 50 m po prawej stronie masz moje etonki".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....same betonki były już tam w czasie wojny(dziadek jak żył mi mówił)obok betonków po wojnie powstał skład węgla, co w tym miejscu było nie mam pojęcia ??? ale chyba chodzi o jakąs strażnicę kolejową, zresztą niedaleko nich (idąc w las) znajdują sie chyba resztki okopów (trudno powiedzieć bo widać tylko zarys i to najlepiej teraz jak jest mało zieleniny.
100 metrów przed betonkami stoi budynek stacji (będziesz go mijał jadąc do nich)przed wojną (i po niej zresztą też)stacjonowło tam wojsko mieszkając w wagonach kolejowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E... nic tam nie ma, ale miejscówka ciekawa, poszedłem w las i znalazłem ruską saperkę, pare guziczków, fula łusek od mausa i pełno jakiś dziwnych blaszek. Coś tam sie działo w każdym razie :-)
Kolo znalazł lepszego fanta po lewej stronie mostu kolejowego przy pierwszym filarze woda wymyła jakiś pojazd
widać go było tak z mieiąc temu ale po tych deszczach znowu go przykryła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie