Skocz do zawartości

Poćwiardówka - Cmentarz 1914


vaderian

Rekomendowane odpowiedzi

Boruta - na mapce umieszczonej przed wejściem na cmentarz są zaznaczone cyt.doły po mogiłach" Nie wiem czy jest to jednoznaczne z ekshumacją. Notabene na terenie cmentarza odkrylismy walające sie kości. Żaden z nas nie jest anatomem więc nie powiem że to na 100% ludzkie. Niemniej wygląda to tragicznie.

Pozdrawiam

Vaderian (Lodz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z tego coś wyjdzie ale przekazałem informację o niszczeniu cmentarza w Poćwiadówce osobą które znaja inne osoby" a które mogą wpłynąć na zachowanie tego cmentarza w odpowiednim stanie. Jesli to sie uda to bede zadowolony, ze wypad w te rejony przyniósł więcej niz tylko kilka fotografii.

Pozdrawiam

Vaderian (Lodz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas naszych wypraw zawadzilismy o cmentarz wojenny z 1914 roku w miejscowosci Wiaczyn cmentarz jest strasznie zaniedbany zasadniczo miejsca spoczynku zolnierzy z 1914 roku sa zapomnianane Nasz kolega z grupy wpadl na pomysl zeby wozic na wykopki swieczki i zapalac na grobach ktore sa zapomniane przez ludzi mysle ze kazdy z nas moglby to robic przeciez jezdzac na wykopki znajdujemy takie zaniedbane cmentarze pzdr obert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też juz wpadłem na ten pomysł aby w samochodzie wozic tzw. znicz kontrolny" w razie znalezienia jakichś zapomnianych mogił. Ale to niestety nie zapobiegnie dewastacji starych cmentarzy. A z drugiej strony trzeba na las uważać żeby go z dymem nie puscić. W tym wypadku lepszy byłby znicz elektroniczny z diodą:-) No ale to juz inna bajka...w końcu nie chodzi o to aby exploratorzy chodzili obwieszeni sprzetem jak juczne zwierzeta;-). Bo później ich trzeba bedzie odkopywać:-))))

Pozdrawiam
Vaderian (Łódź)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ja mam dzialeczke 1km od tego miejsca i bardzo czesto tam wpadam na cmentarzyk.To prawda ze zostal on odniowiony" ale przez ten proces zniszczone zostalo orginalne ustawienie nagrobkow posiadam gdzies zdjecie tego cmentarza w latach 50 i wygladal on calkiem inaczej nie bylo tam zadnego drzewa.Moi rodzice chodzili do pobliskiej szkoly i w ramach prac szkolnych chodzili i czyscili ten cmentarz ale rzeczywiscie jego stan jest teraz nawet po odnowie dosc oplakany.Sprostownie ten cmentarz nie jest w pocwiardowce tylko nalezu juz do woli cyrusowej zawsze tak mowiono w okolicach.A co do samego cmentarza na woli cyrusowej z poleglymi Polskimi zolnierzami to ostatnio bylismy tam nasza grupa rekonstrukcyjna w mudurkach pomodlic sie nad ich mogilami.
Pozdrawiam MIQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig - dla mnie to on tez jest w lesie Cyrusowa Wola, ale na tablicy przed cmentarzem i we wszystkich publikacjach do ktorych dotarlem znajduje sie on w Uroczysku Poćwiardówka". Dlatego tej nazwy użyłem.

Pozdrawiam
Vaderian (Lodz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie