Skocz do zawartości
  • 0

Co to za czolgi ?


Gość Spen

Pytanie

[IMG]http://mitglied.lycos.de/serwer1/To%20chyba%20Tygrys%20ale.......jpg[/IMG]

[img]http://mitglied.lycos.de/serwer1/Co%20to.jpg[/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze zdjęcie to raczej jakaś produkcja" na potrzeby kinematografii, na tyle udana, że nie wiem co przedstawia :-))) (z tyłu chyba jakiś BTR udający ..., no właśnie co?)
A drugie to b. znane zdjęcie przedstawiające prototyp T-44 obok Pantery prawdopodobnie w trakcie testów porównawczych w Kubince.

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze zdjęcie to Tygrys" na podwoziu T-54, a pojady chyba (bo dawno nie widziałem) brały udział w filmie Jarzębina czerwona" - wyjeżdzały z koszar w Kołobrzegu (na pewno był tam podobny BTR). Podobny pojazd (o ile nie ten sam) brał udział w filmie Godzina W".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszedjecie, to zdecydowanie filmowa atrapa na bazie T-54/T-55.Swoja droga - wlozono calkiem sporo pracy w jej wykonanie - widzialem juz duzo gorsze...O ile pamietacie jeszcze np. takie wspaniale dziela" kinematografii , jak np. Komandosi z Navarony".Tam to po prostu namalowano krzyze na wiezach T-34/85 (krecono to bodajze w Jugoslawii).
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronce http://www.battlefield.ru/t44.html sa opisane te zdjecia. Pierwsze to The prototype of the T-44 and the captured Panther after the comparative trials." A drugie The T-44 in the Tiger's "skin."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jotes -pisze , ze jest to T-54/T-55 poniewaz uwazam , ze tak wlasnie jest.Co wiecej - uwazam , ze opis zdjecia na sowieckiej stronie webowej jest bledny.A wnioskuje tak na podstawie chociazby centralnego usytuowania stanowiska kierowcy.
O ile jestem w bledzie - prosze mi go dowiesc.
Pozdrowienia
grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Dawno nie wiedzialem pięć piątki ale wydaje mi sie ze kierowca mechanik siedzial po lewej stronie kadluba czyli tak samo jak w T-44. Dlatego nie rozumie Pana Panie Grendel. W tym niby Tygrysie przedzial kierowcy mechanika jest niby w srodku. Wiec i tu i tu bylyby lekkie problemy :D Pewnie koles prowadzac to cos musial patrzec przez dziure w ogniwie po lewej:D

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o co kruszyć kopii. Pierwszym radzieckim czołgiem średnim, który miał centralnie umieszczonego woźnicę był T-64, wcześniej tak T-44 jak i T-54 miały go po lewej. Ostatecznych argumentów za tym, że jest to T-44 nie ma, ale mnie się tak wydaje, bo:
- trudniej byłoby upodobnić szerszą wieżę T-54 niż wąską T-44,
- T-54 ma większy odstęp pomiędzy pierwszym i drugim kołem jezdnym,
-T-54 ma mniejszy odstep pomiędzy ostatnim kołem jezdnym i kołem napędowym.

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - glowe popiolem posypuje i o wybaczenie prosze;o)
Oczywiscie , nie sprawdzilem , a upieralem sie.
Nadal nie jestem przekonanyco do T-44 , ale rzeczywiscie nie jest to T-54.
Pozdrowienia
grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie