Skocz do zawartości

white's spectrum xlt


Gość wiking10

Rekomendowane odpowiedzi

przejrzałem sprzęt poszukiwawczy" i zgłupiałem, kopię od niedawna-mam xlt, nie narzekam, ale okazuje się się,że liczy się i jest jedynym właściwym sprzęt firmy na literkę M",a wszystko inne to herezja-paranoja.
chciałbym nawiązać kontak z tymi, którzy pracują na xlt i nie są przedstawicielami handlowymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak konkretnie to ja właśnie na Cybulskiego kupiłem sobie używany ale w doskonałym stanie XLT za przyzwoitą cenę. Nie jestem żadnym przedstawicielem handlowym, a ze sprzętem byłem w terenie dopiero 1 raz... (ach te studia).
Tak czy inaczej jest bardzo dobry i chętnie wymienię się spostrzeżeniami na jego temat - choć na razie nie jest ich za wiele.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam XLT od 4 lat, solidna robota, tylko wyłącznik musiałem wymieniać. Reszta zafoliowana wiec się nie zapiaszczy. Wykrywacz pewny, jak jest sygnał, znaczy że jest coś (na ogół). Czasami wariuje i piszczy przy ruchach cewką. W sumie jednak nie chce mi się bawic tą całą elektronika, funkcjami itp. Mam jedne ustawienie programu i już. Jak się człowiek przyzwyczai, a potem zmiany w programie i trudno ozgryźć" sygnały. Chętnie usłyszę jakich programów uzywają inni. Szczególnie co polecacie do kopania na głęboki zasięg (zasypane okopy, ziemianki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzę na podkręconym" ustawieniu Relic, nie zaś na fabrycznym. Są też na www przykładowe programy, jednak dużo z nich jest z USA gdzie jednak chyba są nieco inne wymagania co do ustawień.(inne śmieci do dyskryminacji, brak starych bitych monet itp)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mietka. Jestem dealerem White'sa ale to nie ma nic do rzeczy, bo chciałem ci powiedzieć, że zdarłem" 3 sztuki Spectrum ale nigdy nie używałbym w Polsce programu Relic, natomiast polecam podrasowanie programu Jewelry/Beach (nie będę dawał gotowych rozwiązań) i wtedy rozpocznie się prawdziwe poszukiwanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
DFX i XLT to dwa zupełnie inne wykrywacze. Maja tylko taki sam interfejs uzytkownika".

Osoba znajaca obsluge XLT dogada sie z wlacicielem DFXa, ale ustawieniami to niech sie raczej nie wymieniają.

Jescze jedno. Mietek napisal ze wymieniał wyłącznik. Jaki wyłacznik - tak jest tylko klawiatura i przełącznik do namierzania.

?

Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem przepisywania programów, bo one powinny być tworzone pod konkretne zastosowanie i pod konkretnego operatora. Znalazlem kilka miejsc w sieci z programami na DFXa. Podaje jedno z nich:
http://www.detecnicks.co.uk/whites_info2.htm
ale zastrzegam, że nie biore za nie odpowiedzialności.

Jeśli chcesz, to prześlę Ci ściągawkę nt zwiekszania zasięgu w XLT. Tak jak powiedziałem, to nie to samo (przestrzegam zwłaszcza przed ustawieniami edycji), ale w bardzo wielu miejscach koncepcja jest taka sama (np. mixed audio).

Powiem brutalnie i może niegrzecznie, ale szczerze i w dobrej wierze:

Jeśli nie jesteś w stanie rozpracować tego detektora na podstawie instrukcji obsługi, tzn że wybrałeś zły detektor.
Zbyt skomplikowany jak na pierwszy raz.

Rada dodatkowa moja jest taka jeśli się pogubiłeś - stosuj programy fabryczne - są badziej wyżyłowane niż programy fabryczne w XLT (w którym są liche).

Powodzenia,

Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wymiany wyłacznika to chodziło mi właśnie o przełącznik do namierzania. Zafoliowanie pozostałych klawiszy uznaje za rewelacyjne rozwiązanie. W poprzednim wykrywaczu przełaczniki się zapiaszczały (pomimo dbania o sprzęt).
Chetnie skorzystam z rad jak zwiększyć zasięg XLT, tak więc jeśli mozna prosił bym o maila na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ambitny:)i jak narazie nie zmienie sprzetu.
Faktem jest ze nie pojołem wszystkiego ,ale mam nadzieje ze jestem na dobrej drodze mówia ze praktyka czyni mistrza :).
Co do ustawien chodzi mi o porównanie i o pojęcie zależnosci w ustawieniach bo nie mam gdzie i z kim tego zweryfikować.
Dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Na stronie:

http://www.polbox.com/p/proscan/tabxlt.doc

umiesciem szblon z miejscem na wpisywanie własnych nastaw.

Można sobie pobrać (50kB format Word97) wpisać swoje nastawy, wydrukować, albo przeslac koledze.

szablon (jak to szablon) jest pusty.

proscan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem podaje dwa przykłady programów własnych" do XLT. POLE - program na nało zaśniecone pola, efekty bobre lepsze od fabrycznych oraz program PODWÓRKO", jak się szuka samych kolorowych

MIRASS


TABELA 2: PROGRAMY WŁASNE
Progr ?POLE? Progr ?PODWÓRKO?
BASIC ADJUSTMENTS
TARGET VOLUME 56 56
AUDIO THRESHOLD 23 23
TONE (AUDIO FREQ.) 231 231
AUDIO DISC. 0N 0N
SILENT SEARCH OFF OFF
MIXED MODE OFF OFF
A.C. SENSITIVITY 73 64
D.C. SENSITIVITY 32 30
BACKLIGHT 0 0
VIEWING ANGLE 25 25
PRO OPTIONS
AUDIO
RATCHET PINPOINT 0N 0N
S.A.T. SPEED 5 5
TONE I.D. OFF OFF
V.C.O. ON ON
ABSOLUTE VALUE OFF OFF
MODULATION ON ON
G.E.B./TRAC
AUTOTRAC ON ON
TRAC VIEW OFF OFF
TRAC SPEED 8 8
TRAC OFFSET 0 0
TRAC INHIBIT ON ON
COARSE G.E.B. 122 117
FINE G.E.B. 2 3
DISCRIMINATION
DISC. EDIT REJECT -95 -95
ACCEPT -30 +12
REJECT 0 -28
ACCEPT +8 +50
REJECT -
BLOCK EDIT 95 0
LEARN ACCEPT OFF OFF
LEARN REJECT OFF OFF
RECOVERY SPEED 20 20
BOTTLECAP REJECT 4 4
DISPLAY
VISUAL DISC. 0N 0N
ICONS 0N 0N
V.D.I. 80 80
D.C. PHASE OFF OFF
GRAPH AVERAGING ON ON
GRAPH ACCUMULATE ON ON
FADE RATE 7 7
SIGNAL (TRANSMIT, RECEIVE)
TRANSMIT BOOST ON ON
TRANSMIT FREQUENCY 4 4
PREAMP GAIN 4 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie