Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Passy

203 Ochotniczy Pułk Ułanów

Recommended Posts

Poszukuję wszelkich materiałów na temat 203 Ochotniczego Pułku Ułanów i roli jaką odegrał w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku.Będę bardzo zobowiązany za pomoc.
Pozdrawiam.
Passy

mam wlasnie przed soba dwustronicowy tekst o 203pul, ktorego nie moge publikowac w zaden sposob, a moglby Cie zainteresowac. Napisz do mnie i wyspwiadaj sie jakich materialow konkretnie poszukujesz i co z nimi zrobisz...

W którymś z WHP wydanym od 1994 (czyli w nowej okładce) było coś napewno. Poszukaj.

Dzięki za podpowiedź.Przejrzałem WPH z 1995 roku.Tam nie było.Będę szukał dalej.
Pozdrawiam.
Passy

Nie ma to jak wieczór. Można spokojnie usiąść i poszukać. WHP nr 4 z 1994 roku. Str. 208

Wspomnienia dowódcy 203 pułku ułanów z walk o Ciechanów w 1920 roku"

Jest to fragment wspomnień Gen. Podchorskiego. Z tego co się orientuję to w Grudziądu ostatnio (rok czy dwa lata temu) wydano w całości jego pamiętniki.

Serdecznie dziękuję.Postaram się zdobyć te materiały.
Pozdrawiam.
Passy

Jeśli nie masz tego WPH, to przypomnij mi się w weekend. Przeskanuję i Ci prześlę.

Mam kilka WPH,ale tego akurat nie mam.Dzięki za pomoc.Wyślę maila w weekend.
Pozdrowienia.
Passy

Poszukuję artykułu gen. Podhorskiego o którym mowa wyżej. Temat troszkę wiekowy więc zwracam się z zapytaniem czy ktoś z kolegów lub koleżanek posiada rzeczony tekst?
Będę wdzięczny za udostępnienie
anise

• Create New...

Important Information