Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Jadzia

36pp Legii Akademickiej

Recommended Posts

Witam,
poszukuję wszelkich informacji o 36pp Legii Akademickiej w okresie międzyeojrnnym oraz w kampanii wrześniowej, dodam iż posiadam opracowanie dotyczące tego pułku z serii zarys działan polskich pułków w kampanii wrzesniowej" czy jakos tak:) ale nie ma tam zbyt wiele interesujących mnie informacji, głównie chodzi mi o obozy letnie na które pułk wyjeżdżał, jeśli ktoś posiada jakieś fotki związane z 36pp to róznież będe wdzięczny za wklejanie ich do tego wątku, pochwalcie się też swoimi znaleziskami po pułku.
pzdr
Jadzia

mam dwie fotki i wspomniany przez Ciebie arys Historji wojennej pulkow polskich 1918-1920"

Polecam ksiażki Józefa Kuropieski - szczególnie Wspomnienia dowódcy kompanii 1923-34" - dość długo był oficerem tego pułku ...

drobne sprostowanie - moja ksiazka to nie zeszyt nr 31 (1994rok) z wydawanej przez pruszkowski Ajaks serii Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich w Kampanii Wrzeniowej" a wydanie warszawskie z 1931 roku :)

Na dole od prawej siedzą:
szef kancelarii st. sierżant
dowódca płk. Więckowski
Duża ciekawostka to odznaka 36 pp. w pierwszej wersji na piersi szefa kancelarii.

trochę materiałów szkoleniowych z 36p.p L.A przejętych po wrześniu przez AK
kiedys se całe wiaderko trafiłem:)

Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 22:40 28-05-2011

Witam wszystkich, którzy interesują się 36 p.p. L.A.

Zapraszam na swój wyklad - o z-cy 36 p.p. - mjr Leonie F. Ulatowskim w 1929r. ( byl nim przez 10 miesięcy).

Wyklad odbędzie się w Olsztynie 26 X 2010r. w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej przy ul. Kopernika 47 ( w centrum miasta).
Przy okazji poszukuje wszelkich śladów o mjr L. Ulatowskim na zdjęciach pulkowych oraz dokumentach.

Material jest zbierany do pracy dyplomowej (być może książki).

Pozdrawiam i zapraszam wszystkich. Piotr36pp.

Szukam materialów dotyczące - z-cy 36 p.p. L.A. - mjr Leona F. Ulatowskiego w 1929r. (byl nim przez 10 miesięcy).

1,2 września 36 pp LA bronił moich rodzinnych stron na kierunku Wieluń- Widawa. Jak znajdę chwilę to wstawie foty pomników upamiętniających walki. Pozdrawiam

• Create New...

Important Information